Gala Sportu

   Jarosławska Gala Sportu to wydarzenie w którym nagradzani są najpopularniejsi sportowcy i trenerzy naszego miasta.  To także czas podsumowań, najlepszych wyników i wyróżnienia zawodników klubowych w kategoriach juniorskich i seniorskich.

   III Gala Sportu odbyła się w piątkowy wieczór 8 lutego w restauracji ADM gdzie p. Burmistrz Waldemar Paluch zaprosił jarosławskie środowisko sportowe reprezentowane przez zawodników, trenerów i działaczy najpopularniejszych dyscyplin w naszym mieście. Wśród 12 nominowanych sportowców w kategorii „Najpopularniejszy Sportowiec i Trener Miasta Jarosławia” mieliśmy w tym roku również swojego przedstawiciela.

Naszą Grupę reprezentował Marcin Kruba dla którego rok 2018 był szczególnie udany przynosząc mu wiele sukcesów na arenach biegowych. Przypomnijmy te najważniejsze:

1 miejsce – Ultramaraton Wyszehradzki Twierdza Przemyśl  (56 km)
9 miejsce – Ultramaraton Bieszczadzki (52 km)
1 miejsce – Jarosławskie Święto Biegowe (10 km)

Na swoich kandydatów można było oddawać głosy za pośrednictwem internetu oraz na kuponach drukowanych w Gazecie Jarosławskiej. Marcin w głosowaniu kibiców zajął wysokie czwarte miejsce otrzymując z rąk Burmistrza okolicznościowy puchar.

Po wręczeniu nagród zgłoszone kluby i stowarzyszenia sportowe
nagrodziły swoich zawodników z najlepszymi wynikami sportowymi za 2018r. Tutaj również nagrodę odebrał Marcin Kruba jako zawodnik, którego wyniki i coroczny progres przyniosły dla naszej Grupy wiele sukcesów i dumy.

Pan Burmistrz podczas Gali przypomniał o rozpoczętej inwestycji przy ul. Piekarskiej. Po kompleksowej przebudowie, stadion miejski ma być nowoczesnym obiektem m.in. z pełnowymiarowym boiskiem lekkoatletycznym.

Marcinowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na biegowych trasach !