Goniacka weekend

   W ostatni weekend wakacji zawodnicy Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół wzięli udział w rodzinnym pikniku biegowym GONIACKA, utrzymanym w góralskim klimacie. Każdy mógł wybrać coś dla siebie spośród 10 pozycji biegowych skierowanych dla osób dorosłych jak i dla dzieci. Nasi zawodnicy nie tylko brali czynny udział w zawodach,ale również wypoczywali i miło spędzali czas gdyż wybrali się tam ze swoimi rodzinami.

   Pierwszego dnia odbył się bieg na dystansie 5 km o Puchar ON Kotelnica Białczańska. Był to bieg czasowy, w którym zawodnicy startowali co 30 s. według numerów startowych. Jak się okazało, było to najtrudniejsze 5 km dla każdego z nich. Na trasie były dwa bardzo strome podejścia, które dotkliwie dały o sobie znać. Wszyscy uzyskali dobre czasy mimo tego, że nigdy nie mieli styczności z takim bieganiem:

Kamil Motyka       29 min. 28 sek.
Marcin Stempak  30 min. 36 sek. 
Paweł Jop               30 min. 41 sek.
Wioletta Szablan  36 min 22 sek.

   W sobotę odbyła się Góralsko Wycierucha czyli bieg z przeszkodami na dystansie ok. 8 km. Wystartowało w nim pięciu naszych zawodników, a wśród nich nasi faworyci: Wiola, która startowała już w podobnym biegu w Bałtowie, oraz Kamil, który w tego typu zawodach jest zawsze mocny. Od razu na starcie widać było bardzo mocną międzynarodową obsadę zawodów, ale Sokoły są zawsze optymistycznie nastawione i gotowe na twardą walkę ! Jak się później okazało nie zawiedli i wywalczyli czołowe miejsca zawodów.
Kamil po bardzo zaciętej walce zajął 5 miejsce Open (tracąc do 4 zawodnika niecałe 2 s) oraz 3. w kat. wiekowej; Wiola zdobyła 3 miejsce Open Kobiet oraz 1. w kat. wiekowej ! 
Czarnym koniem zawodów okazała się Marta, która mimo tego, że pogubiła się na trasie i nadrobiła ponad 2 km, zajęła 3 miejsce w kat. wiekowej oraz 7 wśród kobiet, a to był jej debiut w tego typu zawodach. Marcin z Lucjanem również uzyskali bardzo dobre czasy na tej mega ciężkiej trasie !

W ostatni dzień zawodów nasi biegacze zrobili jeszcze mocny trening na górzystym terenie, a wieczorem wszyscy w znakomitych nastrojach wrócili do swoich domów.
   Gratulujemy wszystkim uzyskania wspaniałych wyników ! Dziękujemy za wspaniałą walkę i fantastyczne reprezentowanie Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół na pięknym Podhalu !

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii: http://www.jgbsokol.pl/galeria/nggallery/jgb-sokol/Goniacka-weekend,-25-27.08.2017