Koniczynka po raz piąty

   „Siebie zwyciężaj – to największe zwycięstwo” – myśl sformułowana przez Tadeusza Kościuszkę to hasło tegorocznego V Biegu Czterolistnej Koniczynki. Uczyliśmy się o nim w szkole, ale dziś udowodnimy, że choć żył ponad 200 lat temu, to borykał się z podobnymi problemami jak my dzisiaj. By dowiedzieć się jak sobie z nimi radził spróbujemy przenieść Tadeusza Kościuszkę do naszych czasów.

   Jak tego dokonamy? Przyjdźcie i zobaczcie. V Bieg Czterolistnej Koniczynki  odbędzie się w Muninie w sobotę 20.07 . Każdy, kto lubi aktywnie spędzać wolny czas znajdzie u nas coś dla siebie. Bieg Główny i Nordic Walking odbywają się na dystansie 5 km, asfaltowymi uliczkami przy zamkniętym ruchu drogowym. Prowadzone będą klasyfikacje: open, kategorie wiekowe, kategoria Biegających Rodzin i Grup Biegowych. Zawody Nordic Walking będą w tym roku będą obsługiwać sędziowie, którzy zwrócą uwagę na poprawność techniki zawodników. Swoje uczestnictwo potwierdziła Mistrzyni Polski i Wicemistrzyni Europy i Świata Małgorzata Kubiszyn. Będzie więc można zobaczyć, jak to robią najlepsi.

   Od zeszłego roku organizujemy bieg na 10 km RuNBalance  dla tych, którzy mówią, że na 5 km to szkoda butów zakładać 🙂 W RuNBalance obowiązuje limit czasowy – 1 godz., a nowością jest klasyfikacja Grup Biegowych. New Balance funduje koszulki techniczne dla uczestników tego biegu. 

   Biegi dziecięce cieszyły się w zeszłym roku tak dużym zainteresowaniem, że nie mieliśmy pakietów dla wszystkich zainteresowanych. W tym roku postanowiliśmy potraktować dzieci jako pełnoprawnych zawodników i zorganizowaliśmy dla nich profesjonalny pomiar czasu. Pomogli nam w tym sponsorzy: Sklep Mrówka w Jarosławiu i Fundacja Santander. Dla dzieci są przewidziane również inne atrakcje – dmuchańce, wata cukrowa itp.

Zapraszamy na bieg, a po nim na integrację przy grillu i muzyce. Mamy nadzieję, że ten sobotni wieczór spędzimy razem.