Rozbiegany Jarosław

   Jarosławskie Święto Biegowe to w tym roku rekordowe pięć biegów na różnych dystansach, które zgromadziły na starcie ponad 300 osób. Jarosławskie biegi ewoluowały w ciągu kilku ostatnich lat od maratonu Benedyktyńskiego po zeszłoroczne biegi w ramach Galicya Maraton. W zamyśle organizatorów biegi zostały skierowane do szerszego grona odbiorców i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Rywalizację o godz. 14:00 rozpoczęli biegacze Mini Maratonu, który w tym roku odbył się na dystansie 5 km, najszybciej trasę poprowadzoną z Jarosławskiego Rynku głównymi ulicami miasta pokonał nasz klubowy kolega Maciek Tomaszewski uzyskując czas 16 min 45 sek., na trzecim miejscu finiszował nasz najmłodszy „Sokół” Arek Żak (18:16). W rywalizacji kobiet na drugim miejscu podium stanęła Wiola Szablan z czasem 22 min. 12 sek. 

Dziesięć minut później na trasę Ćwierć Maratonu wystartowało ponad 120 zawodników mających do pokonania dwie pętle z finiszem zlokalizowanym na Rynku obok Kamienicy Orsettich. Pewne zwycięstwo na dystansie 10 km odniósł nasz niezawodny kolega Arek Janicki osiągając świetny czas 34 min 36 sek. Na trzecim miejscu finiszował Marcin Kruba (36:13).

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też biegi dla dzieci, które rywalizowały na dystansie 1,5 km oraz najmłodsze pociechy które wystartowały w biegu Malucha z Europą. Na koniec Święta Biegowego rozegrano po raz pierwszy w Jarosławiu, bieg na rolkach na dystansie 2,5 km, w tej widowiskowej dyscyplinie na drugim miejscu uplasował się nasz specjalista od rolek Andrzej Gwóźdź z czasem 5 min 10 sek. Mamy szczerą nadzieję na rozwój tej dyscypliny w naszym mieście i kolejne zawody.
W trakcie imprezy przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny pod hasłem „Ratujemy serce Gabrysi” z przeznaczeniem na leczenie chorej Gabrysi Dzimiry.

Na wszystkich uczestników biegu czekały na mecie pamiątkowe medale, wojskowa grochówka oraz ciepła herbata.

Ze swej strony składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom i organizacjom za zorganizowanie tak wspaniałego wydarzenia sportowego w naszym mieście. Przeprowadzenie tak dużej imprezy biegowej wymagało współpracy wielu wolontariuszy i służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Centrum Ratownictwa Medycznego oraz min. harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego, Hufiec Jarosław im. Czesławy „Baśki” Puzon, jarosławskich strzelców z Jednostki Strzeleckiej nr 2025, uczniów Szkół Podstawowych nr 1 oraz nr 5. 

Podziękowania również dla Was za nieocenioną pomoc w ciągu dwóch dni w Biurze Zawodów.

Organizatorom zwracamy uwagę na konieczność wyróżniania i nagradzania najlepszych trzech biegaczy w poszczególnych biegach i kategoriach wiekowych co jest ogólnie przyjętą praktyką w tego typu wydarzeniach.

 

Pełne wyniki z biegów:
http://timekeeper.pl/wp-content/uploads/OPEN-%C4%86wie%C4%87maraton.pdf
http://timekeeper.pl/wp-content/uploads/OPEN-MIN-Galicja.pdf
http://timekeeper.pl/wp-content/uploads/OPEN-Jazda-Na-Rolkach.pdf

Mamy nadzieję na kontynuację imprezy.