Schodami na Everest

   Marriott  Everest Run to odbywający się w dniach 6-7 lutego br. 24-godzinny bieg po schodach w samym centrum Warszawy, gdzie zawodnicy mają do pokonania 42 piętra hotelu Marriott, następnie zjeżdżają windą i tak w kółko. Symbolicznym celem jest osiągnięcie jak największej ilości pięter odpowiadającej wysokości największego szczytu świata Mount Everest. Aby zdobyć najwyższy szczyt należało pokonać 2 730 pięter co odpowiada 65 wejściom na najwyższe piętro Hotelu Marriott.
Everest_4
Sprawa nie jest taka prosta jakby się mogło z pozoru wydawać. Zawodnicy mogli robić dowolnie długie przerwy podczas których odpoczywali i próbowali zregenerować obolałe mięśnie. Sam bieg w zamyśle organizatorów nie jest nastawiony na typową rywalizację, a był raczej walką z samym sobą i ogromnym wycieńczeniem.

W tym ciekawym przedsięwzięciu mieliśmy już drugi rok z rzędu swojego przedstawiciela, ze schodami zmierzył się na nasz kolega Krzysiek Czwakiel Everest_6pokonując budynek Marriott 30 razy co od
powiada wysokości 4 095 m. Na uczestników po zakończeniu czekały pamiątkowe medale oraz imienne certyfikaty potwierdzające pokonaną wysokość.

Everest_5W imprezie wzięło udział 188 zawodników, a wysokość Mount Everest osiągnęło 63 zawodników, zaś najlepszy zawodnik pokonał 42 piętra aż 104 razy !

 

 

Krzyśkowi serdecznie gratulujemy, zachęcając jednocześnie biegaczy do treningów na schodach, które są ciekawą opcją budowania formy przed wiosennymi startami.