Senior +

   Projekt Aktywny i Zdrowy SENIOR+ to wydarzenie sportowo – integracyjne skierowane do osób po sześćdziesiątym roku życia mające na celu zapewnić im długowieczność i lepszą jakość życia. Jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia aktywności wśród osób starszych. Naszym celem jest przełamanie stereotypu o starości biernej i samotnej, chcemy pokazać, że zdrowy styl życia i aktywność fizyczna przynoszą wiele dobrego zwłaszcza osobom w starszym wieku.

   W ramach projektu organizujemy spotkania, podczas których przeprowadzane są pogadanki, udzielamy rad dotyczących aktywności ruchowej. Gimnastyka to sposób na poprawienie kondycji ruchowej, a co za tym idzie – uzyskanie większej sprawności w wykonywaniu codziennych zajęć. Dzięki regularnym ćwiczeniom senior zyskuje również dobre samopoczucie, lepszą koncentrację i pamięć. Z roku na rok coraz więcej starszych osób można spotkać na spacerach z kijkami, ale nie wszyscy wiedzą i potrafią prawidłowo się z nimi poruszać. Zaproszony przez nas instruktor z Grupy Jarosławskie Włóczykije, udziela wskazówek w jaki sposób korzystać z kijków. Odpowiednie chodzenie angażuje 90% mięśni, nie obciąża stawów, rozwija wytrzymałość, dlatego też instruktarz taki jest bardzo cenny i przyniesie niezmierne korzyści dla seniora.
   Chcemy też pokazać, że warto korzystać z siłowni zewnętrznych, których z roku na rok w naszym mieście jest coraz więcej. Wielu seniorów ma obawy, nie wie jak, albo po prostu wstydzi się sam zacząć ćwiczyć. Demonstrujemy i udzielamy wskazówek jak z takich siłowni korzystać, poza tym wspólne ćwiczenia przełamują lęki i obawy. Poprzez nasz projekt chcemy uświadomić seniorów, że aktywność fizyczna jest ważna dla zachowania zdrowia. Szczególnego znaczenia nabiera w przypadku osób po sześćdziesiątym roku życia, kiedy w naturalny sposób stopniowo zaczyna się obniżać ogólna kondycja organizmu.
   Aktywność fizyczna osób starszych jest więc czynnikiem warunkującym zdrowie, sprawność ruchową oraz dobre samopoczucie. Aktywny wypoczynek i sport to dla seniora najlepsze lekarstwo na problemy i bolączki jesieni życia.
   Uwieńczeniem naszych spotkań z seniorami będzie Piknik Sportowo – Integracyjny, który odbędzie się 16 czerwca 2019 roku w Parku Miejskim w Jarosławiu o godzinie 15.00. Będzie to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu, zabawy, ćwiczeń, śpiewów …

  Miło nam również poinformować, że Piknik został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia.


Zapraszamy serdecznie.