Święto Biegowe

   Jarosławskie Święto Biegowe odbędzie się w tym roku 20 października ze startem z Parku Miejskiego im. Bohaterów Monte Cassino. Biegacze wystartują na dwóch dystansach: głównym ( 10 km ) oraz w Biegu im. Czesławy Puzon ps. „Baśka” ( 500 m ).

   Wydarzenie ma na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców ale również zwiększanie świadomości patriotycznej poprzez promowanie bohaterów ziemi jarosławskiej. Nie przypadkowo fragment trasy przebiega przez Park im. „Baśki” Puzon, która urodziła się w Jarosławiu w 1919r. i w czerwcu 1944r. za swoją bohaterską i patriotyczną działalność została rozstrzelana przez Niemców w lesie kidałowickim.

   Dla zawodników przygotowano nową szybką trasę, poprowadzoną ulicami na których na co dzień najczęściej można spotkać biegające osoby. Organizatorzy przygotowali dla biegaczy pamiątkowe koszulki i specjalnie zaprojektowane medale, a dla zwycięzców puchary i statuetki.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem poszczególnych biegów oraz do aktywnego udziału !

Zapisy na stronie:  

10 km – https://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=679
500 m – https://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=738

   W ramach biegu organizowana będzie zbiórka pieniędzy na leczenie 8-letniego Karolka Chmury, który cierpi na niedomykalność zastawki dwudzielnej serca, rodzina potrzebuje pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację chłopca.