Święto Biegowe

   Pierwsza niedziela września br. (03.09) upłynie w Jarosławiu pod hasłem Jarosławskiego Święta Biegowego. Tegoroczna edycja skierowana została dla każdej grupy wiekowej, od maluchów po seniorów. Nowością są rozgrywane po raz pierwszy w Jarosławiu: bieg na 10 km oraz bieg na rolkach na dystansie 5 km.

   Zawody oprócz możliwości wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu, mają na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy aktywności i naukę zasad fair play. To także ważny element mający na celu integrację różnych środowisk i promocję Jarosławia.

Jarosławskie Święto Biegowe to w tym roku pięć biegów. Zapraszamy do rejestracji uczestnictwa w biegu poprzez kliknięcie wybranej kategorii:

IV MINI GALICJA MARATON – 5 km
ĆWIERĆ GALICJA MARATON – 10 km
DZIECIĘCY BIEG ULICZNY – 1,5 km
BIEG MALUCHA W BIEGU Z EUROPĄ
I JAROSŁAWSKI BIEG NA ROLKACH – 5 km

   Zawodnicy w pakietach startowych otrzymają specjalnie zaprojektowane koszulki oraz medale adekwatne do każdej kategorii biegowej. Będą również puchary, statuetki oraz nagrody dla zwycięzców. Biegi dla najmłodszych uczestników – 10,11,12,13 latków (preferowany wiek) na dystansie „Dziecięcego Biegu Ulicznego” oraz 3,4,5,6 latków na dystansie „Biegu Malucha w biegu z Europą” połączone będą z propagowaniem wiedzy o Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej. Poprzez gry i zabawy organizatorzy będą przekazywali najmłodszym podstawowe informacje na temat integracji w Unii Europejskiej. W biegach tych obowiązują limity pakietów startowych, w związku z tym zapraszamy rodziców do jak najszybszego zgłoszenia uczestnictwa pociechy w konkretnym biegu.

   Podczas Jarosławskiego Święta Biegowego odbędzie się zbiórka charytatywna dla 13-letniej Gabrysi Dzimira, która oczekuje na kosztowną operację serca w Rzymie. Gabrysia od urodzenia zmaga się z bardzo ciężką wadą płuco-serca. Od momentu narodzin, przez te wszystkie lata, żaden lekarz i żadna klinika, nie podjęli się operacji Gabrysi i taka operacja w Polsce jest niemożliwa. Klinika Dzieciątka Jezus w Rzymie zdecydowała, iż podejmie się operacji, ale jest to niezwykle kosztowna operacja. Pierwszy etap operacji został wyceniony na 160 tys. zł. Jest to ogromna suma, którą zbieramy wspólnymi siłami. Stąd akcja na rzecz Gabrysi podczas Jarosławskiego Święta Biegowego i ogromna prośba o wsparcie zbiórki. 

Organizatorami Jarosławskiego Święta Biegowego są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego, Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół”. Wydarzenie jest objęte patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia p. Waldemara Palucha.

Wszystkich serdecznie zapraszamy w tym dniu na jarosławski rynek, zarówno do kibicowania zawodnikom, jak i do samego udziału w wybranych biegach.