wtorek, 16 lipca
Aktualności

Aktywność na świeżym powietrzu

   Sport to zdrowie, a bieganie to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej na świeżym powietrzu… Co jednak, gdy powietrze wcale nie jest takie świeże??? Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego pojawia się coraz więcej alertów o złej jakości powietrza. Słyszymy, że lepiej zostać w mieszkaniu i powstrzymać się od aktywności fizycznej poza domem.
 
   Jesteśmy narażeni na działanie toksyn, które na dłuższą metę stanowią poważne zagrożenie zwłaszcza dla naszego serca oraz naszych płuc. Jednocześnie brak ruchu również naszemu zdrowiu nie służy… Powoli wkraczamy w ten okres, kiedy coraz trudniej będzie nam odetchnąć pełną piersią. Dlatego zachęcamy Was do aktywności fizycznej w lesie, terenach zielonych, poza miastem. Tam powietrze jest kilka razy czystsze w porównaniu z tym w mieście. Drzewa są odpowiedzialne między innymi za usuwanie szkodliwych substancji z powietrza. Niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia pyłki są przechwytywane przez liście i szpilki. Za sprawą automatycznego procesu fotosyntezy drzewa przekazują do atmosfery niezbędny dla życia tlen.
   Bieganie, czy spacerowanie po lesie, to świetny sposób żeby się dotlenić i dać wytchnienie naszym płucom, które na co dzień muszą zmagać się z wieloma zanieczyszczeniami. Zachęcamy do aktywności na łonie natury!!! ??‍♀️?‍♂️????
 

GALICYA TRAIL – 22.11.2020 r. – zostało tylko kilka miejsc … Nie zwlekaj …

Trasa i dystans:
✅ Trasa biegu prowadzi drogami asfaltowymi (10%) i drogami polnymi oraz ścieżkami leśnymi (90%);
✅ Trasa będzie oznakowana na całym swoim przebiegu za pomocą taśm ze szczególnym uwzględnieniem miejsc zmiany kierunku biegu;
✅ Dystans: ok. 25 km
✅ Przewyższenia: +/- 400 m.