wtorek, 16 lipca
Aktualności

Ależ się działo …

   Na końcówce września wybór zawodów ciągle przyprawia o ból głowy, więc jesteśmy na kilku bardzo ciekawych imprezach łączących różne pasje i konkurencje. Zaczynamy od ekstremalnych zawodów triathlonowych dla prawdziwych twardzieli Wataha Bieszczady Extreme Triathlon 2023.

  Podczas Watahy tradycyjnie reprezentował nas Paweł Kmiecik – jeden z naszych tri, który powracając do ścigania zmierzył się z dystansem 1/4 Wataha obejmującym 900 m pływania w Jeziorze Solińskim, 67 km jazdy po Pętli Bieszczadzkiej i 11 km biegu z metą w Polańczyku finiszując z czasem 04:54:24 zajmuje 16. miejsce open.

Tydzień później 23 września jesteśmy w sobotę w Czudcu na biegu terenowym Czudec Cross Run gdzie rywalizowano na dwóch dystansach 11 i 21km. Na krótszym dystansie z sumą przewyższeń 450 m, wystartowała nasza koleżanka Karolina Kucza pokonując wymagającą trasę poprowadzoną po zboczach Góry Zamkowej w świetnym czasie 01:12:28 zajmując 2 miejsce open wśród kobiet. Organizatorzy zadbali by każdy zapamiętał ostatni kilometr i ostrą wspinaczkę z udziałem liny.

  Tego samego dnia mamy również swojego specjalistę od rajdów na orientację, Mariusza Motykę na XIX Pruchnickich Harcach na Orientację. Mariusz zalicza wszystkie punkty kontrolne pokonując dystans ok. 31 km w czasie 5 godz. 15 min co pozwoliło mu zając 6 miejsce.

 W niedzielę 24 września nasz pretendent do Korony Półmaratonów Polskich Marcin Wołosz zalicza kolejną „połówkę” do Wielkiego Szlema. Tym razem Marcin „rozprawia” się z dystansem półmaratońskim podczas 10 edycji Garmin Półmaraton Gdańsk debiutując bardzo udanie w kategorii „wózków biegowych” finiszuje wraz z synkiem Stasiem w czasie 01:38:28 zajmując 3-cie miejsce w tej kategorii.

   A tymczasem w Rzeszowie w niedzielne popołudnie zadebiutowała zupełnie nowa i nietypowa impreza biegowa pn. Rzeszowska Piwna Mila. Uczestnicy mieli do pokonania 1 pętlę o długości mili /1609m/ oraz zobowiązani byli do wypicia piwa w ilości 4 x 0,3l przygotowanego na punktach co 400m. Z naszej ekipy swoich sił w tych ciekawych zawodach spróbował Grzesiek Tarnowski meldując się na mecie w świetnej kondycji po zaledwie 9 min i 29 sek. co pozwoliło mu zając 15 miejsce.

Również w niedzielę, na stadionie Juvenii w Przemyślu odbyła się 6. edycja charytatywnego biegu „Przemyska Piątka dla Hospicjum„, w którym wziął udział nasz kolega Wacek Mucha, startując w sztafecie mieszanej 4x400m oraz biegu indywidualnym na 3km zajmując 2-gie miejsce. 

Serdecznie gratulujemy Sokołom, a już za kilka dni stajemy do rywalizacji podczas Kosice Peace Marathon. Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.