poniedziałek, 15 kwietnia
2020

Biegowy weekend

   Worek z imprezami rozwiązany na dobre, a biegowa karuzela kręci się coraz mocniej. W ubiegły weekend nasi zawodnicy stanęli na starcie dwóch lokalnych zawodów uzyskując bardzo dobre wyniki.

   W sobotę 4 lipca późnym popołudniem w Dukli odbył się 4. Bieg Św. Jana z Dukli, a zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: asfaltowe 5 km i trasę 15 km, która prowadziła częściowo odcinkami leśnymi oraz polnymi. Na starcie dłuższej trasy stanął nasz najlepszy zawodnik ultra Marcin Kruba, który od dwóch sezonów specjalizuje się właśnie w biegach terenowych. Marcin znając specyfikę trasy (prawie 600m przewyższeń) i panujące upalne warunki rozpoczął ostrożnie, stopniowo podkręcając tempo. Przyjęta taktyka okazała się trafiona i pozwoliła na wyprzedzanie kolejnych słabnących zawodników. Jak mówi nam Marcin: „najwięcej udało mi się urwać na zbiegach, które są moja mocną stroną. Od 10 km ścigałem trzeciego zawodnika stopniowo odrabiając straty i gdyby trasa była jeszcze z 2 km dłuższa prawdopodobnie byłbym w stanie go wyminąć”. Ostatecznie Marcin finiszuje na czwartym miejscu w kategorii OPEN ze świetnym czasem: 1:11:53, co pozwoliło mu na wygranie swojej kategorii wiekowej.

   W niedzielę 5 lipca nasi reprezentanci wzięli udział w I Biegu na Powitanie Wiosny „Szukamy Bociana” w Horyńcu Zdroju. Jest to nowe wydarzenie na biegowej mapie naszego województwa, jednak już na początku należy pochwalić organizatorów za wzorowe i bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Start i meta znajdowały się na terenie urokliwego traktu turystyczno – spacerowego, gdzie każdy uczestnik miał zapewnioną bezpieczną przestrzeń.

   Na wymagającej, liczącej ok. 13,6 km trasie, pojawiła się blisko setka uczestników. Biegacze rywalizowali nie tylko ze sobą ale walczyli również z panującym upałem. W tych niełatwych warunkach nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki.

√ Kamil Motyka > 00:55:57 – 4 m-ce. open;
1 m-ce  w kategorii wiekowej
√ Adam Osiński > 00:59:16 – 11 m-ce. open
                                                                                    √ Przemysław Paszko > 01:36:25 – 86 m-ce open.

Serdecznie gratulujemy naszym Sokołom jak również Organizatorom, którzy podejmują trud organizacji zawodów w obecnej sytuacji !