wtorek, 16 lipca
Aktualności

Global Running Day

   Międzynarodowy Dzień Biegania, znany również jako Global Running Day, obchodzony jest co roku w pierwszą środę czerwca.  W tym dniu chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na jedną z najprostszych i najbardziej popularnych aktywności jaką jest bieganie.
 
Przez dwa dni gościliśmy w Miejskim Przedszkolu nr 12 w Jarosławiu gdzie podczas pierwszego dnia, we wtorek, na konferencji poświęconej zdrowiu opowiedzieliśmy dzieciom jakie korzyści daje bieganie czy też inne aktywności fizyczne. Drugiego dnia, w środę 5. czerwca, wyruszyliśmy z dziećmi do Parku Miejskiego im Bohaterów Monte Cassino. Po skocznej rozgrzewce i omówieniu zasad fair play przedszkolaki mogły zmierzyć swoje siły w zawodach biegowych, startując podzieleni na grupy wiekowe. Oczywiście wszyscy wzorowo poradzili sobie w zmaganiach sportowych i otrzymali zasłużony medal.
 
   Imprezę biegową przeprowadzili nasi koledzy i koleżanki: Wioletta Szablan, Małgorzata Michno, Paweł Wojciechowski, Paweł Jakuszewski i Marcin Wołosz. Dla przedszkolaków była to druga, a ogólnie już dziesiąta edycja biegu dla przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.
 
Dziękujemy za miłe przyjęcie i polecamy się na przyszłość.