środa, 29 maja
Aktualności

Krakowskie klimaty i nie tylko …

   Kolejny biegowy weekend 13-14. kwietnia został zdominowany głównie przez wydarzenia związane z Cracovia Maraton. Zaczynamy od imprez towarzyszących na krótszych dystansach, które odbyły się w sobotę poprzedzając 21. Cracovia Maraton.  
 
  Jako pierwsi wyruszyli biegacze rywalizujący podczas 17. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX , a wśród nich nasz kolega klubowy Patryk Haloszka, który na dystansie 4,2 km (1/10 maratonu) finiszuje z czasem 25:00 min. Wieczorem przenosimy się na płytę Rynku Głównego w Krakowie gdzie w Biegu Nocnym na 10 km wzięło udział blisko pięć tysięcy biegaczy i po raz drugi tego dnia wystartował Patryk finiszując z czasem 1:11:33. W niedzielny poranek punktualnie o 9:00 na trasę Cracovia Maratonu ruszyli maratończycy, którzy oprócz wymagającego królewskiego dystansu zmagali się z wysoką temperaturą, która mocno utrudniała uzyskanie zakładanego wyniku. Na starcie stanęło dwóch naszych debiutantów, dla których był to pierwszy w życiu bieg na dystansie 42,195km. Po ciężkiej walce na metę dociera Adam Podgórnik kończąc maraton z czasem 04:08:19, Tomasz Streit przełożył ukończenie królewskiego dystansu na inny raz.
   Wracamy na nasze lokalne „podwórko” gdzie w sobotę odbyły się bardzo ciekawe zawody łączące bieganie i jazdę na rowerze. Chodzi pierwszy Duathlon Ziemi Mieleckiej, gdzie startujący mieli do pokonania 2,5 km biegu, 10 km jazdy rowerem i ponownie 2,5 km biegu. Na tej ciekawej kombinacji świetnie zaprezentował się nasz specjalista od triathlonu Radosław Dyszkiewicz, który z łącznym czasem 38:09 min. zajął wysokie 10. miejsce open.
 
   Inny specjalista, od biegów na orientację Mariusz Motyka brał udział w II Dłużański Charytatywny Bieg Na Orientację, gdzie wybrał się na najdłuższy dystans „Wyprawa na dwudziestkę: 20 km” gdzie uplasował się na 14 miejscu.
 
   Weekend kończymy kameralnym Sportowym Powitaniem Wiosny w ramach Bieg o Puchar Leszka Bebło nad zalewem w Gorzycach gdzie na dystansie 10 km reprezentował nas nasz weteran Andrzej Trzonek, który z czasem 44:12 zajął 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej.
 
Gratulujemy Sokołom i czekamy na dalsze relacje, ponieważ końcówka kwietnia zapowiada się niezwykle emocjonująco.