piątek, 21 czerwca
Aktualności

Majowe story …

   Kiedy sezon w pełni nie zwalniamy nawet na chwilę tydzień po ostatnich wydarzeniach zaczynamy raport biegowy od Bieg Kobiet – Zawsze PierWsi, który odbył się 10 maja w Przemyślu. Celem biegu jest wspieranie kobiet i zachęcanie do badań profilaktycznych – testów w kierunku HP, a pięciokilometrową trasę pokonały nasze klubowe koleżanki: Anjaa Anna Łapińska /organizatorka/, Wioletta Szablan, Marta Jop i Justyna Nieleda.
 
 W sobotę przenosimy się do miejscowości Czempiń gdzie rozegrano Mistrzostwa Polski w duathlonie dyscyplinie łączącej bieganie i jazdę na rowerze. Na dystansie średnim obejmującym 10 km biegu, 60 km jazdy rowerem i ponownie 10 km biegu, znakomicie zaprezentował się nasz specjalista od tej konkurencji Radek Dyszkiewicz, który z czasem 02:55:50 wywalczył w swojej kategorii brązowy medal Mistrzostw Polski. Serdecznie gratulujemy Radkowi osiągniętego wyniku.
 
Niedzielę 12 maja zaczynamy bardzo mocno, mając swoich zawodników w stolicy Podlasia podczas 11. PKO Białystok Półmaraton . Punktualnie o 10:00 nasza ekipa w składzie: Marcin Wołosz, Grzegorz Tarnowski i Artur Kawa ruszyła na trasę wraz z ponad 2700 zawodnikami. Tego dnia warunki pogodowe były bardzo łaskawe co zaowocowało min. rekordem trasy, a nasze Sokoły szybowały wysoko, a jako pierwszy na mecie finiszował Marcin ze świetnym czasem 01:25:21 co jest jego nowym rekordem życiowym, zaś pozostali nasi zawodnicy finiszowali odpowiednio z czasami: Grzesiek – 01:47:55 i Artur – 02:00:11.
 
Ale to nie koniec emocji, ponieważ w niedzielny poranek mamy też swojego przedstawiciela podczas mocno obsadzonej Olejarska DYCHA, która odbyła się w Nieliszu k. Zamościa. Impreza, której założeniem jest promocja oleju rzepakowego wśród biegaczy, zgromadziła na starcie ponad 300 osób, a wśród nich naszego weterana Andrzej Trzonek , który finiszował z czasem 49 min. 35 sek.
Najbardziej zabiegana Anjaa Łapińska startowała w niedzielę w imprezie Bieg Rysia Gabrysia organizowanym przez SanOk Biega na przeszło 5-kilometrowej trasie. Trasa prowadziła podbiegiem na górę stoku narciarskiego w Wańkowej oraz leśnymi drogami dookoła stoku. Ania finiszowała jako 4. kobieta open.
   Relację z weekendu kończymy weekendem Runmageddon Kraków Zalew Kryspinów 2024 z podwójnym udziałem Michał Naspiński. Sobotni start w formule Rekrut na 6 km ukończył na 23 miejscu wśród elity mężczyzn zdobywając swoje pierwsze w życiu punkty do Superligi Runmageddonu za miejsce w 30-tce. W niedzielę odbyła się Formuła Classic na 12 km, w której Michał startował po raz pierwszy. Nie udało się dobiec z opaską elity do końca, tracąc ją na 4 przeszkodzie od końca. Ukończenie dwóch formuł w ten weekend sprawiło, że do Korony i Weterana Runmageddonu brakuje Michałowi jeszcze tylko jednego kroku.
 
Do zobaczenia podczas kolejnych biegów i relacji.