poniedziałek, 15 kwietnia
Aktualności

Mocny początek

   Początek marca to tradycyjne Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, które od kilku lat na stałe zagościły w polskich miastach. W niedzielę 6 marca w Przemyślu odbyła się X edycja tego biegu, gromadząc na starcie blisko 500 biegaczy.

   Na krótszym, symbolicznym dystansie 1963 m świetnie zaprezentował się nasz klubowy kolega Wacek Mucha, który z czasem 07:10 zajmuje 4. miejsce open i wygrywa swoją kategorię wiekową. Na dłuższej 6-cio km trasie Andrzej Trzonek z czasem 34:08 zajmuje ósme miejsce w swojej kategorii wiekowej.
   Z Przemyśla przenosimy się do Przeworska na  VIII Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Braci Cieślów i Braci Olejarków, gdzie na krótszym dystansie 1963 m bezkonkurencyjnie wygrywa Kamil Motyka z czasem 06:32. Jako 26-ty na mecie melduje się Paweł Wojciechowski.

   Sobota 13 marca to trailowe bieganie w Łańcucie i okolicach podczas kolejnej edycji Biegów Hrabiego, wydarzenia organizowanego przez stowarzyszenie biegowe Ultra Łańcut. Tradycyjnie dla zawodników przygotowano do wyboru cztery dystanse o oryginalnie brzmiących nazwach: Mały Panicz (+10 km), Harce Hrabianki (+20 km), Galop Hrabiny (+30 km)  i najdłuższy Hrabia (+50 km).

   Biegi Hrabiego na dobre wpisały się w podkarpacki kalendarz biegowy i są obowiązkową pozycją na liście dla fanów przełajowego biegania. Także w tym roku do Łańcuta wybrała się nasza mocna ekipa zapowiadając walkę na dwóch dystansach (+10 km) i (+30 km). Na najkrótszym dystansie najszybciej trasę  pokonuje Kamil Motyka zajmując z czasem 44:26 – 7. miejsce open oraz 2 w swojej kategorii biegowej. Na pozostałych pozycjach finiszują Marcin Wołosz (48:01) oraz Andrzej Trzonek (52:34). Na dłuższym dystansie Galop Hrabiny wystartowało dwóch naszych kolegów, na świetnym piątym miejscu finiszuje Krzysztof Makarski z czasem 2:51:13 zajmując drugie miejsce w kategorii biegowej oraz Boguś Socha – 53. miejsce open.

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom tak efektownego otwarcia sezonu i bawimy się dalej ..