poniedziałek, 15 kwietnia
Aktualności

Piona Cup 2022 – Podsumowanie

   Jarosławska Piona to cotygodniowe, bezpłatne biegi na dystansie 5 km, których początki sięgają w naszym mieście 2014r. Prosta formuła i towarzyski charakter sobotnich spotkań integruje lokalne środowiska biegaczy. Wzorem ubiegłych lat nagradzamy najwszechstronniejszych biegaczy, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu promują bieganie jako najprostszą formę ruchu dostępną dla każdego.

   W 2022r. po raz szósty prowadziliśmy klasyfikację Piona Cup czyli roczny ranking najaktywniejszych uczestników. Jak to działa..? Za pierwsze miejsce otrzymujesz 30 punktów, za drugie 29, za trzecie 28…. i tak aż do trzydziestego miejsca. Od trzydziestego miejsca wzwyż, każdy startujący otrzymuje po 1 punkcie. Czyli każdy kto przebiegnie 5 km, niezależnie od zajętego miejsca otrzyma punkty. Cykl Piona Cup jest darmowy i właśnie to motywuje większość z Was do przychodzenia co sobotę o godzinie 9:00, dlatego największe szanse na zwycięstwo miały te osoby, które regularnie biegają z nami.
Z przyjemnością prezentujemy najlepszą trójkę wśród Pań i Panów w sezonie 2022r:

1. Małgorzata Michno 
697 punktów / 24 biegi

2. Marta Oronowicz

564 punkty / 19 biegów

3. Wioletta Szablan

495 punktów / 17 biegów

 

1. Kamil Motyka

           1 078 punktów / 37 biegów

2. Andrzej Trzonek

941 punktów / 37 biegów

3. Marcin Wołosz

867 punktów / 31 biegów

  W kwietniu 2021 roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwolenników biegania po leśnych ścieżkach, do cyklu Jarosławskiej Piony dodaliśmy nową lokalizację wprowadzając w ostatnią sobotę każdego miesiąca rywalizację na terenowej trasie przy autostradzie w miejscowości Cieszacin. W pozostałe soboty biegi odbywają się na pętli jarosławskiej obwodnicy w okolicy os. Słonecznego i dawnej przystani nad Sanem.

Jak zacząć ..?

   Przed biegiem rejestrujesz się w serwisie http://piona.org/ podając poprawny i działający adres e-mail. Rejestracja jest jednorazowa i ważna na wszystkie biegi w ramach cyklu. W mailu potwierdzającym rejestrację otrzymasz link do profilu, który zawiera numer startowy służący do identyfikacji przez system obsługi wyników. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wspólnego biegania Jarosławskiej Piony w 2023r.