niedziela, 26 marca
Aktualności

Piona Cup 2021 – Podsumowanie

   Jarosławska Piona to cotygodniowe, bezpłatne biegi na dystansie 5 km, których początki sięgają w naszym mieście 2014r. Prosta formuła i towarzyski charakter sobotnich spotkań integruje lokalne środowiska biegaczy. Wzorem ubiegłych lat nagradzamy najwszechstronniejszych biegaczy, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu promują bieganie jako najprostszą formę ruchu dostępną dla każdego.

   W 2021r. po raz piąty prowadziliśmy klasyfikację Piona Cup czyli roczny ranking najaktywniejszych uczestników. Jak to działa..? Za pierwsze miejsce otrzymujesz 30 punktów, za drugie 29, za trzecie 28…. i tak aż do trzydziestego miejsca. Od trzydziestego miejsca wzwyż, każdy startujący otrzymuje po 1 punkcie. Czyli każdy kto przebiegnie 5 km, niezależnie od zajętego miejsca otrzyma punkty. Cykl Piona Cup jest darmowy i właśnie to motywuje większość z Was do przychodzenia co sobotę o godzinie 9:00, dlatego największe szanse na zwycięstwo miały te osoby, które regularnie biegają z nami.
Z przyjemnością prezentujemy najlepszą trójkę wśród Pań i Panów:

1. Gabriela Jaremko
652 punkty / 23 biegi

2. Marta Oronowicz
565 punktów / 19 biegów

3. Małgorzata Michno
467 punktów / 16 biegów

 

1. Kamil Motyka
941 punktów / 32 biegi

2. Andrzej Trzonek
868 punktów / 34 biegi

3. Michał Naspiński
629 punktów / 22 biegi

  W ubiegłym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwolenników biegania po leśnych ścieżkach, do cyklu Jarosławskiej Piony dodaliśmy nową lokalizację wprowadzając w ostatnią sobotę każdego miesiąca rywalizację na terenowej trasie przy autostradzie w miejscowości Cieszacin. W pozostałe soboty biegi odbywają się na pętli jarosławskiej obwodnicy w okolicy os. Słonecznego i dawnej przystani nad Sanem.

Jak zacząć ..?

   Przed biegiem rejestrujesz się w serwisie http://piona.org/ podając poprawny i działający adres e-mail. Rejestracja jest jednorazowa i ważna na wszystkie biegi w ramach cyklu. W mailu potwierdzającym rejestrację otrzymasz link do profilu, który zawiera numer startowy służący do identyfikacji przez system obsługi wyników. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wspólnego biegania Jarosławskiej Piony w 2022r.