piątek, 19 kwietnia
Aktualności

Przeprawa

   To była przeprawa, nie bieg! Takie słowa można było usłyszeć od naszych dwóch reprezentantek, które w sobotę zmierzyły się z Duszkiem podczas wydarzenia Duch Pogórza . Marta Jop oraz Bernadka Wasyliszyn zmierzyły się z przeszło 30-kilometrową trasą pełną pagórków, strumieni i błota. Z resztą zobaczcie na zdjęcia. 

https://www.jgbsokol.pl/galeria/nggallery/jgb-sokol/ducha-pogorza-25-03-2023

   Wielkie brawa za wytrwałość i ukończenie tak ekstremalnego biegu. Dziewczyny wbiegły wspólnie na metę po… 7 godzinach, 47 minutach i 31 sekundach od startu na 95. miejscu ex aequo.

   W zupełnie innych warunkach startował w niedzielę Marcin Wołosz, który właśnie w 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski rozpoczął wyzwanie Korona Polskich Półmaratonów, które realizuje w tym roku. Trasa oraz pogoda wydawała się idealna do szybkiego biegu i pomimo mocnego wiatru, który wywracał nawet barierki udało się Marcinowi uzyskać rewelacyjny czas 01:27:57, co jest jego aktualnym rekordem życiowym. Ogromnemu, kolorowemu tłumowi biegaczy (łącznie z biegaczami w dżinsach, japonkach czy hawajskich koszulach) kibicowało wielu kibiców, w tym nawet orkiestry.

Jako, że nie samym bieganiem żyją Sokoły, był też czas na kibicowanie i zwiedzanie.