sobota, 20 kwietnia
Aktualności

Rozbiegany sierpień

Sierpień to kolejny obfitujący w biegowe wydarzenia miesiąc i bogactwo startów na różnych dystansach. To także miesiąc biegów z historią w tle co zawsze jest doskonałą okazją do wspólnego świętowania i zwiększania świadomości historycznej.

Zaczynamy od reaktywacji Biegu Montera w Przeworsku, który po czterech latach przerwy powrócił na biegową mapę naszego regionu. IV Bieg Montera to oprócz promocji biegania przede wszystkim przedsięwzięcie mające na celu popularyzację wiedzy na temat Powstania Warszawskiego oraz generała Antoniego Chruściela pseud. „Monter”. W tym roku bieg odbył się na dystansie 10 km oraz klasycznego półmaratonu ze startem zlokalizowanym przy szkole im. gen. bryg. Antoniego Chruściela w Gniewczynie Łańcuckiej z metą na przeworskim Rynku. Na dystansie półmaratonu mieliśmy naszego klubowego kolegę Bogusia Sochę, który dystans 21,097 km pokonał w czasie 02:10:58.

Od kilku lat w całej Polsce odbywają się biegi upamiętniające historię Żołnierzy Wyklętych, nie inaczej było w tym roku, jedynie ze względu na pandemię Biegi Tropem Wilczym – zostały przesunięte na połowę sierpnia. Zmagania rozpoczął Przeworsk gdzie 14 sierpnia odbył się VII Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Braci Cieślów i Braci Olejarków na dwóch dystansach. Na symbolicznych 1963 m nasz kolega Pawel Wojciechowski finiszował z czasem 13:20, natomiast na dłuższym dystansie ok. 9 km Boguś Socha z czasem 59:44. Następnego dnia w Przemyślu podczas IX Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych  – Tropem Wilczym na krótszym dystansie 1963 m na bardzo trudnej i wymagającej trasie Kamil Motyka zajął 4. miejsce open wygrywając swoją kategorię wiekową z czasem 07:00.

Początek sierpnia to także kameralne biegi w najbliżej okolicy gdzie również mieliśmy swoich przedstawicieli. W niedzielne popołudnie 1 sierpnia odbył się po raz pierwszy w miejscowości Ulucz gmina Dydnia Ekobieg w Dolinie Sanu gdzie na dystansie ok. 15 km stanęło dwóch naszych zawodników. Na wymagającej trasie jako 15-ty na mecie zameldował się Jacek Maślanka z czasem 01:07:32, zaś 33. miejsce zajął Andrzej Trzonek uzyskując czas 01:15:17.

Tydzień później zmagania biegaczy przeniosły się w okolice Narola do m. Huta Złomy gdzie po raz drugi rozegrano Bieg Po Wielkim Dziale, terenową rywalizację na dystansie ok. 11,5 km. Znakomicie zaprezentowali się nasi trzej przedstawiciele: Marcin Wołosz  z czasem 44:25 zajął 6. miejsce open oraz 2. w swojej kategorii wiekowej, pozostali panowie: Andrzej Trzonek z czasem 51:40 – 6. miejsce w kategorii wiekowej, zaś Adam Zamorski ukończył bieg z czasem 56:50.

Z najbliższego regionu przenosimy się do Krempnej gdzie 14 sierpnia odbył się VII Ultramaraton Magurski. Uczestnicy mieli do wyboru kilka tras o różnych długościach, a na starcie Maguratonu stanęli Jacek Maślanka i Paweł Ciuba. Maguraton to w wydaniu ultra ok. 50 km poprowadzonych po malowniczych terenach Magurskiego Parku  Narodowego. Nasi zawodnicy znakomicie poradzili sobie z trudną trasą, sporą ilością przewyższeń oraz wyjątkowo gorącą i letnią aurą. Na mecie jako 6. open finiszuje Jacek Maślanka z czasem 5:38:05,  Paweł Ciuba finiszuje na 41. miejscu z czasem 6:44:20.

W naszej Grupie mamy zawodników, którzy próbują z powodzeniem swoich sił także w triathlonie. W sobotę 21 sierpnia odbył się XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej, zawody rozegrano na dystansie sprinterskim czyli: 750 pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Znakomicie zaprezentował się nasz kolega Paweł Kmiecik, który z czasem 1:09:36 zajmuje wysokie 11. miejsce open i 2.gie w swojej kategorii wiekowej.

Z arendy triathlonowej przenosimy się na Chmielaki Krasnostawskie (20-22 sierpień), gdzie tradycyjnie podczas Ogólnopolskiego  Święta Chmielarzy i Piwowarów rozegrano X Półmaraton Chmielakowy na którym świetnie zaprezentował się nasz specjalista od tego dystansu Kamil Motyka. Na wymagającej, pofałdowanej trasie zajął 12. miejsce open równocześnie wygrywając swoją kategorię wiekową oraz kategorię „służby mundurowe” i uzyskując bardzo dobry czas 1:23:43 (PB).

Sierpień był niesamowicie intensywny, a osiągnięte wyniki są imponujące, ale to jeszcze nie koniec, ponieważ końcówka wakacji to kilka interesujących zawodów gdzie także będziemy się dobrze bawić. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i czekamy na więcej …