wtorek, 16 lipca
Aktualności

Roztoczański Festiwal Biegowy

   Ach cóż to był za długi weekend… wypełniony bieganiem od piątkowego świtu aż po niedzielne południe. A to wszystko podczas tegorocznej edycji Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego, który odbył się w dniach 28-30 czerwca na pięknych terenach Roztocza na terenie Gminy Lubaczów, Cieszanów i Horyniec-Zdrój. Organizatorzy zadbali o dużą różnorodność konkurencji od nordic walking po ultra bieganie.

   Jako pierwsi w piątkowy poranek z Horyńca-Zdroju, rywalizację rozpoczęli ultrasi, a naszą Grupę na dystansie ok. 51 km reprezentowała Ania Łapińska, która „rozbiła bank” wygrywając rywalizację wśród kobiet z czasem 05:47:54. Godzinę później na trasę ruszyli biegacze z dystansu 35km, a wśród nich nasz kolega Artur Kawa, który finiszuje z czasem 03:49:42.

  Po porannej rywalizacji na trasach trailowych, przyszedł wieczorem czas na szybki Nocny Bieg na dystansie 5 km, gdzie swoje skrzydła rozwinął Marcin Wołosz wpadając na metę z czasem 19:12 min. co dało mu 6. miejsce open. Metę Nocnej Piątki przekroczył również Artur Kawa, który finiszował wraz z małżonką dla której były to pierwsze zawody.

  Następnego dnia o godz. 9:00 przenosimy się na start jubileuszowej 10. Cieszanowskiej Dychy im. Wojtka Pałczyńskiego gdzie wystartowała szóstka Sokołów z postanowieniem mocnego ścigania. Niestety, niewłaściwe oznaczenie i zabezpieczenie zawodów przez Organizatora spowodowało pomylenie trasy przez wielu uczestników co w efekcie całkowicie wypaczyło uzyskane czasy i klasyfikację generalną. Według oficjalnego komunikatu nasi koledzy zostali sklasyfikowani w kolejności: Kamil Motyka (m. 10), Grzegorz Tarnowski (m. 14), Dominik Kindlik (m. 16), Andrzej Trzonek (m. 24), Adam Podgórnik (m. 27) i Jacek Szymuś (m. 44).

  Niedzielny poranek to ostatni dzień Festiwalu gdzie oprócz marszu Nordic Walking na dystansie 10 km, rozegrano klasyczny uliczny  Półmaraton o „Kryształowy Kielich” ze startem i metą na terenie Kresowej Osady. Trójka naszych Sokołów walczyła tego dnia przede wszystkim z bardzo wysoką temperaturą, a na mecie najszybciej pojawia się Marcin Wołosz z czasem 01:30:31 potwierdzając swoją formę i specjalizację na dystansie półmaratońskim. Marcin zajmuje 3-miejsce w swojej kategorii wiekowej, zaś kilka minut później linię mety przekracza Jacek Maślanka (01:36:27) oraz Artur Kawa (02:02:53) dla którego były to trzecie zawody podczas Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego. Artur pokonał łącznie 60 km, co zostało zauważone przez Organizatorów, a nasz kolega otrzymał specjalne wyróżnienie.

Gratulujemy Sokołom osiągniętych wyników i dziękujemy Organizatorom, za rok będziemy na pewno.