wtorek, 16 lipca
Aktualności

Sezon rozpoczęty!

   Tydzień po Oleszycach jesteśmy w sobotę, 25 lutego w Rudzie Żurawieckiej na biegu morsów „Wariat-Ka” na którym reprezentował nas Wojciech Zięba. Impreza miała charakter integracyjny zakończony morsowaniem w rzece Sołokija. W niedzielę 26 lutego przenosimy się do Wiązownej na jeden z najstarszych półmaratonów w Polsce, który nieprzerwanie odbywa się od 1981r. Tradycyjny termin na przełomie lutego i marca przyciąga wielu zawodników rozpoczynających właśnie tutaj sezon biegowy.
 

 Półmaraton Wiązowski wyróżnia szybka i atestowana trasa poprowadzona wśród lasów, pól i wiosek, a obok biegu głównego odbywa się także bieg na 5 km oraz biegi młodzieżowe w różnych kategoriach wiekowych. W tym roku mamy swoich przedstawicieli na obydwu dystansach. Na półmaratonie doskonale spisali się Krzysztof Makarski i Marcin Wołosz finiszując odpowiednio z czasami: 01:23:42 (PB) i 01:28:38. Na szybkiej piątce znakomicie powalczył nasz etatowy triathlonista Paweł Kmiecik uzyskując czas 00:19:22.

   W tym samym czasie wracamy do Przemyśla na VI Zimową Karpacką Piątkę gdzie oczywiście wystartowały nasze Sokoły. Do pokonania krótki ale jakże wymagający dystans, nie bez powodu reklamowany jako bieg górski w samym centrum miasta. Połowa dystansu poprowadzona alejkami Parku Zimowego to bezustanna „wspinaczka” w okolice przekaźnika rtv na Tatarskiej Górze, a następnie bardzo szybki zbieg alejkami do mety usytuowanej na Przemyskim Rynku. Najszybciej na mecie melduje się Wacek Mucha z czasem 00:23:30, a jako kolejny przekracza linię mety Mateusz Mikus 00:27:21 oraz Paweł Wojciechowski  00:46:05. Znakomicie debiutuje w naszych barwach Karolina Kucza, która finiszuje jako 7. kobieta z czasem 00:28:08 zajmując 2-gie miejsce w swojej kategorii.

Wielkie gratulacje dla naszych Sokołów za świetny występ. A co czeka nas już niebawem w marcu ..?