piątek, 21 czerwca
Aktualności

Sezon w pełni

   Sokoli sezon tak się zakręcił, że wybraliśmy się na 43. Bieg Orła. Zawody, które odbyły się zeszłej soboty na Stadionie Sportowym w Małkowcach gościły dzieci, młodzież i dorosłych na dystansach od 50 do 5000 metrów.
 
 Nasi sportowcy rozpoczęli swoje zmagania w nowej formule tj. sztafety 4×400 metrów, gdzie nasza drużyna w składzie: Anna Łapińska, Mateusz Mikus, Wacek Mucha i Grzegorz Mucha zajęła 3-cie miejsce. W biegu głównym wystartowali w naszych barwach: Justyna Nieleda, Mariusz Motyka , Andrzej Trzonek, Grzegorz Mucha, Wacek Mucha, Mateusz Mikus, 2-ga w kategorii masters Wioletta Szablan oraz zwyciężczyni Anna Łapińska.
 
   W tym samym czasie w Leżajsku odbyła się jedna z bardziej kultowych imprez w okolicy tj. 10. Leżajski Bieg Zośki Turosz. Trudną ale i przepiękną krajobrazowo 15-kilometrową trasę przebył Adam Zamorski w czasie 01:25:45.
   Z Leżajska przenosimy się do Łopuszki Małej pod Kańczugą, gdzie Kańczucka Grupa Biegowa zorganizowała imprezę o nazwie 4. Kryterium Biegowe Łopuszki Małej. Dystans 10 kilometrów najszybciej wśród Pań pokonała nasza Karolina Kucza, zwyciężając zawody. Wśród rywalizacji Panów mieliśmy czworo biegaczy. Na 7 miejscu rywalizację ukończył Wacek Mucha, 12 był Tomasz Streit, jako 21 metę przekroczył Grzegorz Tarnowski, zaś 27 miejsce zajął Jacek Szymuś.

   Z Łopuszki skaczemy do Przemyśla, gdzie Anna Łapińska startowała w ten weekend w Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia w kolarstwie górskim, które padły jej łupem. Okazało się, że nie tylko przy bieganiu szybko przebiera nogami. Oby tak dalej!!! To był niesamowity maj. W różnych zawodach wystąpiło 26 Sokołów, a niektórzy nie jeden raz.

Nie możemy się doczekać co przyniesie nam czerwiec…