czwartek, 20 czerwca
Aktualności

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 11

  Spotkanie z dziećmi pod hasłem „Bieganie jako najprostsza forma aktywności fizycznej” to dobry sposób na promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. W piątek, 24 maja, nasi członkowie: Małgorzata Michno, Agnieszka Lechman i Paweł Wojciechowski spotkali się z uczniami i nauczycielami klas II a, II b i II c w Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu.

Uczniowie entuzjastycznie przyjęli naszych przedstawicieli, którzy opowiedzieli o swojej pasji, jaką jest bieganie, o zdrowiu, dobrym samopoczuciu i innych korzyściach, jakie czerpiemy z aktywności fizycznej. Szczególne zainteresowanie wzbudziły biegi dla dzieci organizowane przez naszą grupę biegową. Fotorelacja z zawodów zawarta w prezentacji multimedialnej była dodatkowym bodźcem, by zachęcić dzieci do uczestnictwa w takich wydarzeniach sportowych.

 Uczniowie mieli także okazję podziwiać najciekawsze medale, jakie można „wybiegać” na zawodach. Pytań i dyskusji nie byłoby końca, ale zaplanowana była jeszcze druga, dość ważna część spotkania zajęcia sportowe. Na sali gimnastycznej dzieci dowiedziały się jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę, ale najbardziej spodobała im się ciekawa zabawa biegowa oparta na interwałach. Na zakończenie każda z trzech klas dostała dyplom za uczestnictwo w zajęciach. Oczywiście miłym zaskoczeniem dla nas było uroczyste podziękowanie oraz upominek od dzieci.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że widzimy się na najbliższym biegu dla dzieci, czyli na Biegu Czterolistnej Koniczynki 20 lipca w Muninie.