poniedziałek, 15 kwietnia
Aktualności

Startuje Budżet Obywatelski 2021 – głosuj na nasze projekty

   Ruszyło głosowanie na projekty do Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Od 12 września do 6 października mieszkańcy miasta mogą wybierać spośród 50 inicjatyw dopuszczonych do głosowania. W tym roku po raz pierwszy złożyliśmy własne projekty w dwóch kategoriach, a zebranie odpowiednio dużej liczby głosów umożliwi nam ich realizację. Naszym projektom przyporządkowano kody, które należy wpisywać na karcie do głosowania. 

Gorąco zachęcamy do oddania głosu na nasze projekty:


Aktywny Jarosław – zakup urządzeń niezbędnych do organizacji wydarzeń sportowych i rekreacyjnych (Kategoria D)
KOD: D 04
pobierz kartę do głosowania: jbo-2021-karta-do-glosowania_JGB

Projekt „Aktywny Jarosław – zakup urządzeń niezbędnych do organizacji wydarzeń sportowych i rekreacyjnych” ma na celu zakup urządzeń umożliwiających organizację zawodów i treningów sportowych na najwyższym poziomie organizacyjnym i technicznym przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa uczestników. Pozyskanie odpowiedniego wyposażenia uniezależni organizatorów imprez od konieczności wynajmowania i wypożyczania sprzętu, co wiąże się z kosztami i ograniczeniami organizacyjnymi. Ponadto zwiększy się atrakcyjność imprez sportowych i rekreacyjnych, co przyczyni się do powiększenia grona ich uczestników. Projekt podniesie poziom wydarzeń sportowych i będzie promował wśród mieszkańców Jarosławia aktywny styl życia, udział w wydarzeniach sportowych, postawę sprawiedliwej rywalizacji sportowej (fair-play).


ZABIEGAM o czysty Jarosław (Kategoria E)
KOD: E 06
pobierz kartę do głosowania: jbo-2021-karta-do-glosowania_JGB

Projekt „ZABIEGAM o czysty Jarosław” łączy w sobie promocję wśród mieszkańców Gminy Miejskiej Jarosław aktywnego trybu życia i prośrodowiskowych postaw w trakcie rekreacji i w życiu codziennym. W ramach projektu zaplanowano następujące zadania:

1. Promocja prośrodowiskowych postaw wśród mieszkańców Gminy Miejskiej Jarosław poprzez publikację w internecie informacji i artykułów o charakterze edukacyjnym.
2. Organizacja happeningu – akcji sprzątania obszarów wybieranych często przez biegaczy, chodziarzy nordic-walking, spacerowiczów w celach rekreacji, a wymagających uporządkowania.
3. Organizacja towarzyskiego biegu i marszu nordic-walking pod hasłem „ZABIEGAM o czysty Jarosław” oraz mini-pikniku w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino.
4. Zaprojektowanie i wykonanie tablic edukacyjnych promujących selektywną zbiórkę odpadów w wśród mieszkańców Jarosławia. Tablice zostaną zainstalowane na altanach śmietnikowych w zabudowie wielorodzinnej i będą przypominały mieszkań com o zasadach
segregacji oraz promowały segregację odpadów jako prostą czynność, którą można wykonać przy okazji wyjścia na rower, spacer czy biegania.


GŁOSUJ NA NASZE PROJEKTY!

Jak zagłosować?
1. Pobierz kartę do głosowania: jbo-2021-karta-do-glosowania_JGB
2. Wydrukuj, wypełnij, podpisz i wrzuć do urny w holu głównym Urzędu Miasta Jarosławia (Rynek 1, parter) lub wyślij skan wypełnionej karty do głosowania na adres: kancelaria@um.jaroslaw.pl
3. Napisz do nas na fb ( https://www.facebook.com/jgbsokol ) lub zadzwoń/napisz SMS (nr tel. 668164732) a dostarczymy Ci kartę do głosowania i w Twoim imieniu przekażemy ją do Urzędu Miasta.