wtorek, 16 lipca
Aktualności

Szybkie rozdanie

   Rozdanie z kolejnego weekendu to na początek sobotni wieczór i szybka Nocna Piątka z BorgWarner w Rzeszowie. Oczywiście jesteśmy na Stadionie Miejskim, gdzie zlokalizowano start i metę, a naszych barw wśród niemalże 600 biegaczy bronią nasze demony prędkości: Karolina Kucza i Michał Naspiński.
 
   Pierwszy finiszuje Michał ze świetnym rezultatem 18:36 min. co dało 34. miejsce OPEN i 9. miejsce w kategorii wiekowej. Dwie minuty później w czasie 20:47 min. bieg kończy Karolina wygrywając kategorię wiekową K20, jednocześnie ustanawiając swój rekord życiowy na 5 kilometrów. Wielkie brawa!

   W tym samym czasie, gdy już rozpoczęła się najkrótsza noc w roku w 4 Bieg Nocny – Jezioro Tarnobrzeskie 2024 udział w biegu głównym liczącym 11 kilometrów bierze Paweł Jakuszewski wraz ze swoimi trzema siostrami i ponad setką biegaczy. Rodzinny bieg Paweł kończy z czasem 51:35 min. zajmując 37 lokatę.

   W niedzielę z samego rana na biegaczy z okolic czekała już 3. Kańczucka Dycha, na którą wybrali się: rozpędzona i niewyspana po wieczornym sukcesie Karolina oraz Małgorzata Michno oraz Grzegorz Tarnowski. Pierwsza z naszych w czasie 46:27 min. przybiega na metę Karolina, widać pomimo ciężkich nóg i powiek można zrobić świetny rezultat. Karolina kończy bieg na 3. miejscu wśród kobiet w klasyfikacji OPEN. Kilka sekund za Karoliną bieg kończy 26 na mecie Grzesiek. Jako 57-my wśród wszystkich biegaczy na metę w czasie 52:34 min. przybiega Gosia, zdobywając 2. miejsce w kategorii K40. W biegu uczestniczyło przeszło 100 biegaczy.

   Weekend zawodów biegowych kończymy podczas 7. Przemyska Piątka Dla Hospicjum gdzie w czasie 18:59 min. rzutem na taśmę wygrywa Wacek Mucha. Blisko 120 zawodników uczestniczy w biegu wspierając budowę Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Rodziny Ulmów w Przemyślu.