środa, 29 maja
Aktualności

Triathlonowy sierpień

   Kolejny tydzień wakacji rozpoczynamy od wiadomości z miejscowości Huta Złomy w gminie Narol gdzie 6 sierpnia po raz trzeci odbył się Bieg po Wielkim Dziale. Wymagająca trasa poprowadzona przez leśne ścieżki urokliwego Roztocza w pobliżu historycznych bunkrów Linii Mołotowa nie należała do łatwych.

   W tej edycji nasze barwy reprezentował Andrzej Trzonek, który finiszował z czasem 47:36 zajmując czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej.
  Z areny biegowej przenosimy się 7 sierpnia do Kraśnika na IX Triathlon Kraśnik gdzie swój udany debiut zaliczył Marcin Wołosz. W triathlonie o wielu rzeczach trzeba pamiętać zaczynając od intensywnych przygotowań po całą logistykę przedstartową i dobre planowanie stref zmian podczas zawodów. To o wiele bardziej skomplikowane niż samo bieganie. Marcin wystartował na dystansie sprinterskim, który obejmuje 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem i bieg na dystansie 5 km. Na mecie melduje się z czasem 01:21:32, a nasza koleżanka Ewa Szymańska finiszuje z czasem 01:46:34 co pozwala jej zająć piąte miejsce w kategorii.
   Tydzień później 14 sierpnia przenosimy się na II Triathlon Głogowski gdzie na dystansie ¼ Iron Mana wystartował nasz klubowy kolega Paweł Kmiecik, dla którego to doskonała okazja do sprawdzenia rosnącej formy. Paweł z czasem 02:17:32 zajmuje 22 miejsce open, a uzyskany czas to jego nowy rekord na tym dystansie.
  Gratulujemy naszym zawodnikom uzyskanych wyników i zdobywania nowych doświadczeń. Do zobaczenia na kolejnych zawodach, wrzesień zapowiada się bardzo bogato.