czwartek, 20 czerwca
Aktualności

Tropem Wilczym

  W niedzielę 5 marca 2023 r. w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyła się w całej Polsce XI edycja Biegu Tropem Wilczym, będącego promocją biegania i sposobem na wspólne uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia. W naszej okolicy odbyły się trzy takie biegi na których nie mogło nas zabraknąć.

   Relację zaczynamy od Przemyśla gdzie rywalizowano na trzech trasach: 1963 m, 6 km oraz na dystansie dla dzieci do lat 10 o długości 600 m. Tradycyjnie były to bardzo wymagające trasy poprowadzone na terenie Parku, a organizatorem wydarzenia był Przemyski Klub Biegacza. Na dystansie 1963m symbolizującym rok w którym stracono ostatniego żołnierza podziemia antykomunistycznego, wystartował Kamil Motyka, które po pięknej walce kończy zawody na 3 miejscu open z czasem 00:06:58, tuż za nim na 7 miejscu finiszuje Wacek Mucha, który z czasem 00:07:19 zajmuje 3-cie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na dłuższej trasie reprezentował nas Mateusz Mikus, który wbiega na metę z czasem 00:33:25.

   Z Przemyśla przenosimy się do Przeworska na XI edycję Biegu Tropem Wilczym pamięci lokalnych bohaterów braci Cieślów  i braci Olejarków. Bieg odbył się na dwóch dystansach: 9 km z Grzęski przez Studzian do Przeworska i 1963 m wokół przeworskiego Ratusza. Na dłuższym dystansie nasz reprezentant Adam Zamorski finiszuje z czasem 00:42:52.

   Na symbolicznym dystansie 1963m rywalizowali także biegacze w Dynowie, a Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych zgromadził na starcie blisko 200 uczestników. Znakomicie zaprezentowała się na nim nasza Karolina Kucza, która z czasem 00:08:41 zajęła pierwsze miejsce open wśród kobiet.

Gratulujemy naszym reprezentantom!