wtorek, 16 lipca
Aktualności

Wrzesień ciąg dalszy …

   We wrześniu nie zwalniamy tempa, prezentując kolejną porcję relacji oraz zdjęć zachęcając do regularnej aktywności. Jesień to doskonała okazja do udziału w zawodach i poczucia ducha zdrowej rywalizacji. Nie zwlekajcie, każdy moment jest dobry na rozpoczęcie przygody z bieganiem, a tak wyglądała końcówka września w naszej ekipie …

   Weekend 17-18 września w Polańczyku to ekstremalne zawody triathlonowe dla prawdziwych twardzieli Wataha Bieszczady Extreme Triathlon 2022, gdzie tradycyjnie reprezentował nas najlepszy w grupie specjalista od tri Paweł Kmiecik, który zmierzył się z dystansem ½ Wataha obejmującym 1900 m pływania w Jeziorze Solińskim, 109 km jazdy po Pętli Bieszczadzkiej i 18 km biegu z metą w Smereku finiszując z czasem 08:25:28 zajmując 8. miejsce open.

Tradycyjnie jesień to także biegi trailowe, które mają wielu swoich zwolenników. Tym razem polecamy zawody Czudec Cross Runzorganizowane 24 września w miejscowości Czudec niedaleko Rzeszowa, gdzie do wyboru były dwie trasy o wyraźnie górskim charakterze. Na dłuższym dystansie półmaratonu z sumą przewyższeń ok. 1000 m wystartował Grzesiek Tarnowski pokonując wymagającą trasę poprowadzoną po zboczach Góry Zamkowej w czasie 02:29:12.

  Niedziela, 25 września to prawdziwa uczta biegania, a doniesienia rozpoczynamy od biegu ulicznego łączącego dwa miasta: Tarnobrzeg i Sandomierz, mowa o czwartej edycji Biegu Szklarskiego gdzie na głównym dystansie 25 km wystartował nasz kolega Paweł Jakuszewski finiszując z czasem 01:56:57 i zajmując 6. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

   Z Sandomierza przenosimy się do Husowa na bieg uliczny Husowska Piątka z Hakiem podczas którego nasz kolega Boguś Socha finiszuje z czasem 31:01. W tym samym czasie odbyła się piąta edycja Przemyskiej Piątki dla Hospicjum, biegu, którego celem jest zbiórka pieniędzy na sfinalizowanie budowy Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego BETANIA w Przemyślu. Na tej szybkiej trasie jedyny nasz przedstawiciel Wacek Mucha uzyskuje czas 20:21 zajmując 8. miejsce w swojej kategorii.

Na koniec weekendu prawdziwą ucztą była kolejna edycja Jarosławskiego Święta Biegowego zorganizowana przez Urząd Miasta. Uczestnicy oprócz biegu głównego na dystansie 10 km poprowadzonego ulicami miasta mogli spróbować swoich sił podczas Nordic Walking na dystansie 5 km. Dla dzieci przygotowano Bieg Malucha zaś całe wydarzenie zorganizowano na Stadionie Miejskim im. Mieczysława Haspla przy ul. Piekarskiej. Jak co roku wspieramy wydarzenie pomagając przy jego organizacji oraz aktywnie biorąc w nim udział. Na starcie 10 km trasy stanęła sześcioosobowa ekipa Sokołów uzyskując bardzo dobre wyniki, jako trzeci na mecie melduje się Kamil Motyka z czasem 38:01, na kolejnych miejscach finiszują Andrzej Trzonek ( 45:24 – 3. miejsce w kategorii ), Grzesiek Tarnowski ( 46:15 ), Adam Zamorski ( 50:36 ), Mariusz Motyka ( 52:07 ) i Agnieszka Lechman ( 58:49 – 2. miejsce w kategorii ).

   Gratulujemy naszym zawodnikom i dziękujemy osobom, które pomagały w Biurze Zawodów. Podsumowując była to udana końcówka września, a od października kolejne emocje 😊