środa, 29 maja
Aktualności

Wrzesień – czas start

   Wrzesień to jak co roku początek jesiennego sezonu i znacznie niższe temperatury pozwalające na mocne bieganie oraz sprawdzenie formy „wykutej” w upalnym, letnim słońcu. Dla lepszej motywacji jesień to przede wszystkim ogromny wybór zawodów nie tylko biegowych. Bardzo nas cieszy, że nasi członkowie nie ograniczają się tylko do biegania ale próbują również zawodów multisportowych w tym triatlonu i duathlonu.

  Doniesienia rozpoczynamy 3 września od areny triathlonowej podczas II Grand Chotowa Triathlon gdzie wystartował nasz specjalista od tri Paweł Kmiecik, który na dystansie ¼ Iron Mana uzyskuje czas 02:22:46 zajmując 12-te miejsce w swojej kategorii. Przypomnijmy dystans ¼ IM to 950 m pływania + 45 km roweru i 10,55 km biegu.

  W tym samym czasie w Tomaszowie Lubelskim mieliśmy swojego przedstawiciela Wojtka Zięba podczas II Biegu Zielonych Koszulek TGB, charytatywnego biegu organizowanego przez Tomaszowską Grupę Biegową. Wojtek 10-cio kilometrową trasę pokonuje w czasie 58:27.

Tydzień później, 10 września przenosimy się do Głogowa Małopolskiego na start Cross Duathlon Głogowski gdzie rozegrano zawody łączące bieganie z jazdą na rowerze MTB. W takich klimatach najlepiej czuje się nasz kolega Marcin Wołosz, który trasę składająca się z 2,5 km biegu + 10 km jazdy rowerem + 2,5 km biegu zalicza w czasie 01:01:51 zajmując 5. miejsce w swojej kategorii.

  Tego samego dnia w okolicach Sandomierza rozegrano VII edycję „Biegu o Kryształowe Jabłko Wójta Gminy Obrazów, który zgromadził na starcie blisko 200 uczestników. Rywalizowano na dwóch dystansach 5 i 10 km oraz w kategorii Nordic Walking. Na klasycznej dyszce bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Jakuszewski meldując się na mecie z czasem 42:57.

  Niedziela, 11 września to powrót na maratońskie ścieżki naszego kolegi Kamila Motyki, który doskonale potrafi łączyć turystykę z aktywnym wypoczynkiem. Nie inaczej było tym razem, Kamil przy okazji rodzinnego zwiedzania Estonii wystartował w Tallinna Maraton uzyskując fantastyczny czas 02:57:30, potwierdzając tym samym że dystans królewski bardzo mu odpowiada.

  Z maratonu przenosimy się 17 września do Tomaszowa Lubelskiego na XI Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939, upamiętniający 83 letnią rocznicę słynnych bitew z czasu II Wojny Światowej. Tradycyjnie na swoich rodzinnych terenach reprezentował nas kolega Wojtek Zięba finiszując z czasem 01:57:12.

 Następnego dnia (18 września) przenosimy się do miejscowości Budy Głogowskie gdzie rozegrano kolejną edycję Półmaratonu „Biegam i Wspieram”, charytatywnej imprezy połączonej z Rodzinnym Piknikiem, której celem było wsparcie osób z niepełnosprawnością. Start i metę zlokalizowano przy Centrum Promocji Natura skąd zawodnicy mieli do pokonania płaską trasę poprowadzoną w kierunku Rezerwatu przyrody „Zabłocie”, a następnie przez las w Porębach Kupieńskich. Z Sokołów najszybciej finiszuje wyraźnie będący w bardzo dobrej dyspozycji Marcin Wołosz, który z czasem 01:30:39 zajmuje trzecie miejsce w swojej kategorii, drugi z naszych reprezentantów Grzesiek Tarnowski finiszuje z czasem 01:51:41.

   W tym czasie odbywa się również po dwóch latach przerwy tegoroczna edycja Leśnego Biegu do Źródeł w Nowinach Horynieckich. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 10 km poprowadzoną po malowniczych terenach leśnych Gminy Horyniec-Zdrój ze startem zlokalizowanym przy Chacie Pielgrzyma. Na zawodników czekało  błoto, śliska kostka granitowa, podbiegi i zbiegi, a na mecie oprócz medalu każdy uczestnik otrzymał sadzonkę buka. Nasz jedyny reprezentant Adam Zamorski pokonał trasę w czasie 54:32.

   To nie koniec zmagań, ponieważ w niedzielne południe odbyła się jubileuszowa 10 edycja Przemyskiej Dychy, która zyskała już status klasyka na którym trzeba być i powalczyć o dobry wynik. W tym roku nasz jedyny przedstawiciel Andrzej Trzonek finiszuje z czasem 44:49 zajmując 14 miejsce w swojej kategorii. Bieg ukończyło ponad 500 osób.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, a za tydzień kolejne zawody.