wtorek, 16 lipca
Aktualności

Zabiała – Biegowe Centrum Świata

   Po trzyletniej przerwie na biegową mapę wraca jedna z najbardziej rozpoznawalnych na Podkarpaciu imprez ostatnich lat, od której sporo biegaczy zaczyna rywalizację w nowym sezonie. Mowa oczywiście o VIII odsłonie Oleszyce Półmaraton, który odbył się 19 lutego na terenie Leśnictwa Zabiała.

   Poprzednie edycje przyzwyczaiły nas do swojej różnorodności pogodowej, więc tym razem zawody odbyły się przy opadach deszczu co oczywiście nie przeszkodziło w gorącej rywalizacji, a organizatorzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania przygotowując pyszne jedzonko i napitki, które bardzo rozgrzewały dodając energii.

   W tym roku na starcie przy leśniczówce Zabiała (biegowym centrum świata) meldujemy się mocnym ośmioosobowym składem. Najszybciej z ekipy finiszuje Kamil Motyka, który z czasem 01:21:53 zajmuje 8m. open, wygrywając swoją kategorię wiekową, na kolejnych miejscach finiszują Marcin Wołosz /01:27:59/, Mateusz Mikus /01:39:49/, Grzegorz Tarnowski /01:58:14/, Adam Zamorski /02:01:09/, Marta Jop /02:07:15/, Bernadetta Wasyliszyn /02:07:15/ i Bogusław Socha /02:20:50/.

   Gratulujemy naszym Sokołom pierwszego „przetarcia” w nowym sezonie i z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody. Gorące podziękowania dla organizatorów za wzorowo zorganizowaną imprezę i smak, który doskonale pamiętamy z poprzednich edycji półmaratonu. Do zobaczenia za rok.

fot. Radek Misztal Fotografia