piątek, 21 czerwca
Aktualności

Zabiegam o Czysty Jarosław – Finał

   7 listopada 2021 roku w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino zorganizowaliśmy główne działanie w ramach projektu „Zabiegam o czysty Jarosław” – towarzyski Bieg i marsz nordic walking, któremu towarzyszył mini-piknik edukacyjny. Głównym celem wydarzenia była promocja prośrodowiskowych postaw, w tym ograniczania ilości wytwarzanych odpadów podczas uprawiania sportu, rekreacji i na co dzień – poparcie dla takiej postawy wyraziło ponad 100 osób, które wzięły udział w biegu i marszu.

   Ponadto uczestnicy w ramach mini-pikniku mogli spróbować swoich sił w strzelaniu piłką do eko-bramki, wziąć udział w grach i zabawach, odpocząć w strefie eko-relaksu. Dużym zainteresowaniem szczególnie najmłodszych uczestników cieszyła się prezentacja i pokaz pracy nowoczesnego, specjalistycznego pojazdu do odbioru odpadów będącego na wyposażeniu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu Sp. z o.o. Mieszkańcy mieli również możliwość oddania elektroodpadów – do przygotowanych pojemników i kontenera trafiły komputery, monitory, drobny sprzęt AGD, telefony i zużyte baterie.

   Wszyscy uczestnicy na mecie biegu i marszu otrzymali medal-upominek: składany sportowy kubek wielokrotnego użytku, który podczas treningów, wyjazdów rekreacyjnych, pikników będzie alternatywą dla jednorazowych kubków. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek i ciepła herbata, a na zakończenie losowanie nagród – butelek filtracyjnych umożliwiających filtrowanie wody kranowej i ograniczanie wytwarzania plastikowych butelek.

Dziękujemy uczestnikom za liczny udział i stworzenie pozytywnej atmosfery.

Podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia:

Urząd Miasta Jarosławia
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu Sp. z o.o.
Fundacja RECAL – fundacja na rzecz odzysku opakowań aluminiowych
Miejskie Przedszkole nr 12 w Jarosławiu

Dziękujemy za wsparcie inicjatywy sponsorom:

Firma Handlowa E.P.W. Elżbieta Wielis 
Roma Robert Makarowski i Wspólnicy Sp. j. [Hurtownia Roma]

Podziękowania za współpracę dla BartFun Bartłomiej Kulikowski i Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Zabiegam o czysty Jarosław” (Jarosławski Budżet Obywatelski 2021) finansowanego ze środków Gminy Miejskiej Jarosław .