czwartek, 20 czerwca
2020

Zamczyska Trail

   Zamczyska Trail – piąta, jubileuszowa edycja tego wyjątkowo malowniczego biegu górskiego odbyła na weekendzie 12-13 czerwca br. w Rymanowie Zdroju. Do wyboru dwa dystanse: 10 km i klasyczny półmaraton. Trasa przebiegała szlakami turystycznymi i gwarantowała niezły wycisk.

   W tym roku na starcie stanęła nasza nowa koleżanka klubowa Magda, która z tego co nieoficjalnie wiemy uwielbia takie górskie rajdy co w połączeniu z jej twardym charakterem daje mieszankę wybuchową. Nie inaczej było tym razem, posłuchajcie relacji Magdy:

„… Tak to prawda, bardzo lubię wszelkiego typu trail, przełaje, biegi górskie. Im bardziej urozmaicona trasa, im trudniej … tym lepiej. Tym razem wybrałam się do Rymanowa Zdroju na V edycję biegu Zamczyska Trail na dystansie 10 km.
   Rymanów przywitał mnie piękną, słoneczną pogodą i niesamowitymi widokami. Zapowiadał się bardzo ciekawy bieg. Wystartowaliśmy z centrum uzdrowiska spod altany nad Czarnym Potokiem. Już po ok. 200m zaczęło się prawdziwe wyzwanie. Ostry podbieg  przez 1,5 km na szczyt Zamczysk, co nie było takie łatwe gdyż warunki panujące na trasie były trudne, a mianowicie błoto po kostki
? Dalej stromy zbieg a następnie atak na górę Dział i dalej do polany Wołtuszowej, zbieg do Polany Zbójnickiej i kolejny ostry podbieg na Zamczyska, stamtąd w dół do mety, do centrum uzdrowiska.
  Pokuszę się o stwierdzenie, że mimo krótkiego dystansu był to najtrudniejszy bieg w jakim do tej pory wystartowałam. Głównie ze względu na sumę przewyższeń (+/- 600m) na tak krótkim odcinku oraz ze względu na warunki panujące na trasie: mnóstwo błota i kamieni a miejscami wysoka trawa. Mimo tych okoliczności udało mi się ukończyć bieg z zadowalającym wynikiem i zdobyć I miejsce wśród  kobiet w kategorii wiekowej , tym bardziej cieszy ten fakt, ponieważ był to pierwszy start i pierwsze podium w barwach Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, motywowali i dopingowali. Pozdrawiam Magda…”

Gratulujemy Magdzie świetnego wyniku i serdecznie witamy w naszych szeregach życząc kolejnych sukcesów na biegowych trasach.