sobota, 27 kwietnia
Aktualności

Upalne lato

Lipiec otwieramy sobotnimi (1.07) zmaganiami podczas 9. Cieszanowskiej Dychy im. Wojtka Pałczyńskiego gdzie reprezentował nas Andrzej Trzonek, który jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w naszej ekipie

Klasyczną dychę Andrzej pokonał w czasie 00:45:14 co pozwoliło mu zająć 2-gie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Oprócz biegu głównego rozegrano zawody Nordic Walking na dystansie ok. 5,4 km.

Z lokalnych zawodów przenosimy się za granicę do małego turystycznego miasteczka Kilkee położonego w Irlandii na zawody Run Kilkee Half Marathon & 10K gdzie na dystansie półmaratońskim swoich sił spróbowała nasza koleżanka Bernadetta Wasyliszyn przekraczając linię mety z czasem 02:06:30. Jak sama podkreśla nie był to łatwy bieg ze wzglądu na ukształtowanie profilu trasy, ale piękne widoki z klifowego wybrzeża zrekompensowały włożony wysiłek.

Weekend 15 lipca rozpoczynamy od VI Triathlonu Sokoła, który rozegrany został w okolicach Zalewu Turza na dystansie sprinterskim obejmującym 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Na starcie stanęła trójka naszych triathlonistów, a najszybciej z nich finiszuje Radek Dyszkiewicz zajmując z czasem 01:11:38 trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Następny z naszej ekipy finiszuje Marcin Wołosz (01:21:31) i Ewa Szymańska, która z czasem 01:42:02 wygrywa swoją kategorię.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, a karuzela startowa kręci się dalej i ani na moment nie zwalnia nawet na wakacjach. Do usłyszenia!