środa, 29 maja
Aktualności

Bal Sokoła 2024

   Tradycyjnie początek stycznia to dla nas okazja do podsumowania i uroczystego zakończenia sezonu biegowego 2023. Panowie zamienili leginsy na garnitury a Panie na wieczorne suknie podczas Balu Sokoła, który odbył się 13 stycznia w restauracji ADM.

Tegoroczny bal to dla nas wyjątkowa i historyczna chwila, ponieważ mogliśmy wraz z członkami, przyjaciółmi i sympatykami naszego Stowarzyszenia wspólnie świętować 10-lecie Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół. Przypomnijmy… pierwsze oficjalne spotkanie miłośników biegania miało miejsce 10 listopada 2013r w Jarosławskim Opactwie, a nasza nazwa Jarosławska Grupa Biegowa Sokół dumnie nawiązuje do historycznej przeszłości związanej z Towarzystwem Gimnastycznym Sokół. Przez dekadę sporo się wydarzyło, a my w kolejnych latach rozwijaliśmy się wspierając lokalne inicjatywy biegowe, a punktem zwrotnym było założenie 5 stycznia 2019r stowarzyszenia Jarosławska Grupa Biegowa Sokół co pozwoliło zwiększyć nasze możliwości działania.

Podczas balu Sokoła nagrodzono najwszechstronniejszych uczestników cyklu Piona Cup 2023 będącego podsumowaniem całorocznej aktywności wszystkich uczestników sobotniej Jarosławskiej Piony. Zwycięzcy cyklu otrzymali piękne pamiątkowe statuetki. Po dekoracji wszyscy członkowie stowarzyszenia otrzymali personalizowane, okolicznościowe koszulki upamiętniające 10-lecie Grupy oraz pamiątkowe imienne statuetki. Po części oficjalnej rozpoczął się bal, była więc szampańska zabawa do białego rana, wspominanie tego co było, a przede wszystkim planowanie wspólnych wyjazdów na zawody.

 Wszystkim członkom i sympatykom naszej Grupy składamy podziękowania za ogromną pracę i wsparcie, którego podczas tej dekady doświadczyliśmy niejednokrotnie. Od samego początku naszym głównym celem było, jest i będzie zachęcanie społeczeństwa do aktywności fizycznej poprzez najprostszą formę ruchu jaką jest bieganie, dlatego zrób ten pierwszy krok i daj sobie szansę, dołącz do nas. 

fot. Karol Kozdrowicz