środa, 29 maja
2020

Bieg po Muszlę Św. Jakuba

   Europejskie dni Jakubowe w Gminie Przeworsk to promocja wiedzy na temat Drogi św. Jakuba, której fragment przebiega przez nasz region prowadząc do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Ten pierwszy Europejski Szlak Kulturowy, którego symbolem jest muszla to również okazja do obchodów wydarzeń historycznych na terenie miejscowości Nowosielce.

  W ramach Dni Jakubowych po raz czwarty odbył się tradycyjny Bieg po Muszlę Św. Jakuba oraz Rajd Rowerowy. Na wymagającej ponad 10-cio kilometrowej trasie do rywalizacji stanęło ponad 90-ciu biegaczy. Niewielka jak na razie ilość lokalnych zawodów sprawia, że na starcie zjawiło się wielu szybkich zawodników. W tym gronie nie zabrakło także naszych „asów”, które podjęły walkę uzyskując bardzo dobre wyniki.

Najszybciej z Sokołów „szybował” niezawodny ostatnio Kamil, który z czasem 42:09 min. zajął ósme miejsce open i 2-gie w swojej kategorii wiekowej. Wśród Pań nasza Magda dotarła na metę jako szósta z czasem 51:09 min., równocześnie zajmując 2-gie miejsce w swojej kategorii.

Gratulujemy serdecznie Sokołom, a sezon wakacyjny trwa dalej. Do zobaczenia na kolejnych zawodach.