wtorek, 30 kwietnia
Aktualności

Międzynarodowy Dzień Sportu

6 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. My jako entuzjaści świętowania nie mogliśmy odpuścić takiej okazji, więc wystartowaliśmy w ten dzień w kilku sportowych imprezach biegowych. Relację zaczynamy od 17.PKO Półmaraton Rzeszowski, 9.PKO Sztafeta Półmaratońska .

To już 17-ta odsłona tej największej imprezy biegowej w regionie od kilku lat, więc tradycyjnie zameldowaliśmy się tam bardzo mocną ekipą wśród blisko 2 tysięcy biegaczy. Dla większości naszych Sokołów był to doskonały sprawdzian przed zbliżającą się główną imprezą sezonu „wiosna 2024”, czyli DOZ Maraton Łódź 2024 już 28. kwietnia. Forma rośnie, wystarczy spojrzeć na czasy:

Wiesław Sęk 1:21:52 (PB); Dominik Kindlik 1:28:52 (PB); Mateusz Mikus 1:30:52 (PB) ; Krzysztof Makarski 1:31:54 ; Karolina Kucza 1:38:20 (PB); Paweł Kmiecik 1:39:35 ; Wioletta Szablan 1:43:53; Grzegorz Tarnowski 1:45:09 ; Przemysław Paszko 1:48:57 ; Artur Kawa 1:50:58

Biegiem towarzyszącym była 9. PKO Sztafeta Półmaratońska, w której mieliśmy swoją biegaczkę Anię Łapińską, czyli najmłodsza stażem Sokolica pobiegła w drużynie „Dziewczyny na Podium”, a pobiegła tak, że stanęły na podium. Wraz z 3
koleżankami zdobyła 3-cie miejsce i poprawiła swój rekord życiowy na 5 km!

W tym samym czasie w stolicy Dolnego Śląska odbywał się 2. tegoroczny weekend Runmageddon, na który wybrał się Michał Naspiński. Nie bez problemów, ale szczęśliwie pokonał wymagającą trasę Rekruta tj. 6 km z przeszło 20 przeszkodami kończąc bieg po raz pierwszy z opaską elity tj. pokonując wszystkie zaplanowane przez organizatorów przeszkody. Zajął 112 miejsce wśród przeszło 2 600 zawodników zdobywając jednocześnie kierunek ‘zachód’, czyli 2 z 4 kierunków potrzebnych do zdobycia Korony Runmageddonu.

Radek Dyszkiewicz też miał pracowity weekend – w Płocku wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Trasę 9 km pokonał jako 52 open, zaś drużynowo wraz z Uniwersytetem Rzeszowskim zajął 6. miejsce ogółem i 2. wśród uniwersytetów.

Mariusz Motyka znów wybiegł na trasę z mapą i kompasem tym razem w III Pucharze Młodej, czyli biegu na orientację w Budach Łańcuckich. Zdobył wszystkie punkty kontrolne. Również w sobotę Marcin Wołosz, Paweł Majster i Wacek Mucha wybrali się na bieg na orientację przy Forcie Prałkowce koło Przemyśla. Nie bez przygód, ale pierwsze koty za płoty, a kto wie? Możliwe, że złapią i tego bakcyla, bo już zapowiadają, że na pewno będą jeszcze takich biegów próbować.

Działo się! Wspominaliśmy, że kwiecień będzie szalony, więc zapinamy pasy i lecimy dalej !