sobota, 27 kwietnia
2020

Gorący Cieszanów

W ostatnią niedzielę czerwca odbyła się szósta edycja Cieszanowskiej Dychy imienia Wojtka Pałczyńskiego. Na stracie stanęła blisko setka biegaczy oraz prawie trzydziestu zawodników nordic walking, którzy mieli do pokonania dystans 5,4 km. Miłą niespodzianką i ozdobą imprezy był udział w marszu, mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego.

Bieg upamiętnia jednego z pomysłodawców Cieszanowskiej Dychy, przez co dla wielu lokalnych biegaczy wydarzenie ma bardzo sentymentalny charakter. Pocieszający jest fakt, że pomysł organizacji tej lokalnej imprezy jest co roku kontynuowany, a nasza Grupa jak zawsze licznie stawia się na starcie. Bieg jest specyficzny ze względu na letni termin, który sprawia, że oprócz sportowej rywalizacji zawodnicy walczą także ze specyficznym zmęczeniem spowodowanym wysokimi temperaturami.
   Nasze Sokoły doskonale poradziły sobie z tymi ekstremalnymi warunkami, najszybciej na mecie pojawił się Kamil Motyka, który z czasem 39:52 min.  zajął bardzo wysokie czwarte miejsce OPEN, a wśród Pań nasza jedyna przedstawicielka Magdalena Solińska zajęła z czasem 49:02 min. doskonałe trzecie miejsce OPEN. Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

Niezmiernie cieszy nas fakt, że pomimo sytuacji epidemiologicznej, takie lokalne imprezy biegowe mają szansę się odbywać. Przez ostatnie miesiące bardzo brakowało zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Sokołom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.