Mikołajki na sportowo

   Pierwsza edycja Wieczornego Biegu Mikołajkowego, który odbył się 2 grudnia w Parku Miejskim w Jarosławiu, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W zamiarze mieliśmy zorganizować bieg dla kilkudziesięciu dzieci, ale jak się okazało zainteresowanie nim było znacznie większe. W biegu wzięło udział ponad 230 małych uczestników wraz z rodzicami lub opiekunami.  Impreza została objęta Patronatem Honorowym Burmistrza Waldemara Palucha, co niewątpliwie uświetniło i podniosło rangę całego wydarzenia.

   Głównym naszym celem, było pokazanie najmłodszym mieszkańcom Jarosławia i okolic, że bieganie, aktywność i zabawa na świeżym powietrzu są bardzo dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Uczestnicy całymi rodzinami mogli wspólnie spędzić czas, dobrze przy tym się bawiąc. Przed startem dzieci otrzymały mikołajkowe czapeczki z numerkami, które brały udział w losowaniu nagród po biegu. Nie zabrakło oczywiście rozgrzewki, w której wszystkie dzieci chętnie i sumiennie uczestniczyły.

   Niewątpliwą atrakcją był fakt, że bieg zorganizowany był w nowo wyremontowanym  Parku Miejskim i poprowadzony był w półmroku alejkami, przy lekkim oświetleniu parkowych  latarenek. W biegu brały udział dzieci w różnym wieku, począwszy od kilkulatków, które w wózkach lub na rękach rodziców pokonały dystans, po kilkunastoletnią młodzież, która bardzo poważnie potraktowała zawody starając się jak najszybciej ukończyć bieg.

   Na każdego małego uczestnika na mecie czekały medale i drobne upominki, które pomagał nam wręczać zastępca Burmistrza Pan Wiesław Pirożek, któremu jesteśmy wdzięczni za czynny udział, pomoc i duże zaangażowanie.

   Podczas Wieczornego Biegu Mikołajkowego nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja, który brał udział w losowaniu nagród dla dzieci. A tym, którym nie udało się nic wylosować w ramach pocieszenia rozdawał cukierki, ponadto każdy mógł sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Na wszystkich obecnych czekał mały poczęstunek w postaci wypieków i ciepłej herbatki.  

   Wieczorny Bieg Mikołajkowy to pierwsze przedsięwzięcie  biegowe, które postanowiliśmy zorganizować sami od początku do końca, gdyż do tej pory byliśmy tylko współorganizatorami takich wydarzeń. Bardzo jesteśmy wdzięczni sponsorom, którzy wspomogli nas w organizacji ofiarując prezenty, słodkości, gadżety. Bieg był całkowicie bezpłatny, dlatego to dzięki Waszej ofiarności mogliśmy obdarować dzieci upominkami.

   Dziękujemy za wszystkie uwagi, staraliśmy się jak mogliśmy, aby wszystko wyszło dobrze, jak należy. Jeżeli zaobserwowali Państwo jakieś niedociągnięcia, to  nawet najmniejsze sugestie są dla nas bardzo cenne, gdyż pozwolą nam w przyszłości  zrobić to lepiej. Bardzo cieszy nas każde dobre słowo, duża życzliwość i chęć pomocy.

   Tak duże zainteresowanie, radość na Waszych twarzach i serdeczna atmosfera sprawiły, że już dziś chcemy, aby Wieczorny Bieg Mikołajkowy stał się naszą tradycją i aby z roku na rok rozrastał się coraz bardziej.