wtorek, 16 lipca
Aktualności

Marcowa karuzela …

  Biegowa karuzela rozkręciła się na dobre, a my notujemy kolejny, intensywnie startowy weekend. Mocno przepracowana zima sprawia, że nasze Sokoły szybują po biegowej mapie Polski rywalizując w bardzo ciekawych wydarzeniach z coraz lepszymi wynikami.

   Zaczynamy od naszego studenta Radka Dyszkiewicza, który w piątek 22 marca wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych w Krośnie na dystansie 5000m. Radek indywidualnie finiszował na 5. miejscu zajmując z drużyną 1. miejsce.

   W sobotę 23. marca nasz król półmaratonów Marcin Wołosz podjął się kolejnego z nich. Tym na atestowanej trasie 16. Nowalijka Półmaratonu Ślężańskiego ze startem i metą w Sobótce po pięknych terenach Ślężańskiego Parku Krajobrazowego wokół góry Ślęży. Na niełatwej trasie ze sporą ilością podbiegów, wśród 2,5 tysiąca biegaczy Marcin wbiegł na metę po raz kolejny z bardzo dobrym czasem poniżej półtorej godziny uzyskując 01:29:37.

Z Sobótki przenosimy się do Torunia gdzie w dniach 16-23 marca odbyły się 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters. Jedną z ostatnich konkurencji był sobotni bieg na dystansie królewskim upamiętniający 100. rocznicę maratonu w Polsce. Na starcie stanął Jacek Maślanka, dla którego był to drugi maraton w przeciągu 3 tygodni. Widać mała przerwa między takimi biegami mu służy, ponieważ osiągnął lepszy wynik niż podczas Bologna Marathon finiszując z czasem 03:11:07 i kończąc rywalizację na 147. miejscu OPEN i 31. w kategorii M45.

 W tym samym czasie w Rudzie Żurawieckiej nasz klubowy kolega Wojciech Zięba wziął udział w kameralnej rywalizacji pod oryginalną nazwą Bieg Wariat-ka na dystansie ponad 13 km finiszując z czasem 01:14:54.

Bogaty weekend kończymy w niedzielę 24. marca podczas największego biegu w naszym kraju z frekwencją ponad 13,5 tys. uczestników. Mowa oczywiście o 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski gdzie mieliśmy swoich dwóch reprezentantów, którzy finiszowali odpowiednio: Grzegorz Tarnowski (01:44:04) i Przemysław Paszko (01:47:34). Dzień wcześniej 23. marca Grzegorz Tarnowski w ramach rozgrzewki przed półmaratońskim startem jako 4. wbiegł na metę wydarzenia Bieg Dobry kierunek: Kochasz – Dopilnuj – Badaj się!, który odbył się na dystansie 2 km w ramach Warszawskiego Festiwalu Piwa i miał na celu promocję zdrowego stylu życia i profilaktykę antyrakową.

   Jak widać karuzela rozkręciła się na dobre, a tymczasem odpoczynek na Wielkanoc dobrze nam zrobi, a od kwietnia ruszamy na kolejne trasy z Sokołem na piersi. Do zobaczenia!