piątek, 19 kwietnia
Aktualności

Koniec maja w gazie

   Zaczynamy od sobotniego biegu obok stanowiska azalii pontyjskiej. Brzmi tajemniczo..? Otóż mowa oczywiście o Bieg o Kwiat Azalii 2023 , który odbył się 20 maja w Woli Zarczyckiej koło Leżajska. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach 5 i 10 km w pięknej leśnej scenerii.
 
 Nasze barwy podczas zmagań reprezentowali godnie: Karolina Maria Kucza , która w biegu na dystansie 5 km finiszowała z czasem 00:24:23 zajmując niesamowite 2. miejsce open wśród kobiet. Na dłuższym dystansie bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Kmiecik, który z czasem 00:47:54 zajął 3. miejsce w kategorii weteran. Organizatorzy jak zawsze przygotowali imprezę na wysokim poziomie wręczając uczestnikom piękne kwiatowe medale, a najlepszym wręczono sadzonki Kwiatu Azalii potwierdzone certyfikatem oryginalności.
W tym samym czasie dwójka naszych Sokołów rywalizowała na „Roztoczańskiej 30”, która odbyła się w ramach tegorocznej edycji znanego i lubianego Ultra Roztocze 2023 . Tej imprezy nie trzeba nikomu specjalnie reklamować, jej walory krajoznawcze są doceniane nie tylko przez biegaczy. Niełatwą trzydziestkę pokonują kolejno Wojtek Zięba (04:38:43) oraz Agnieszka Lechman (05:34:38).
 
   Nasz etatowy biegacz na orientację Mariusz Motyka podjął wyzwanie 50-kilometrowej pieszej trasy na orientację podczas imprezy na orientację Jatka 11 w gminie Nowiny, w województwie świętokrzyskim. Wyzwanie trwało 11 godzin i 55 minut. Mariuszowi udało się zdobyć 18 z 21 punktów kontrolnych.
   W niedzielę 21 maja odbyło się III Kryterium Biegowe Łopuszki Małej, gdzie pośród blisko pięćdziesięciu biegaczy znakomicie na 10 kilometrowej trasie poprowadzonej polnymi i szutrowymi drogami zaprezentował się Wacek Mucha , który z czasem 00:43:57 finiszował na 3. miejscu open.
   
   Tydzień później w sobotę, 27 maja otwieramy klasykiem czyli 9 edycją Leżajski Bieg Zośki Turosz , podczas którego reprezentowała nas Marta Oronowicz finiszując z czasem 01:23:16. Impreza co roku gromadzi spore grono biegaczy, ponieważ oprócz rywalizacji na wymagającej, terenowej trasie jest to doskonała okazja spotkania prawdziwej legendy Pani Zofii Turosz.
 
   Natomiast w niedzielę 28 maja jesteśmy w Horyńcu-Zdroju na IV Biegu „Szukamy Bociana” gdzie na malowniczej 12 km trasie wystartowała piątka naszych Sokołów. Najszybciej finiszuje Kamil Motyka, który z czasem 00:49:08 zajmuje świetne 4. miejsce open i wygrywa swoją kategorię wiekową, a tuż za nim kolejno meldują się na mecie: Marcin Wołosz (00:52:00) – 3. miejsce w kategorii, Jacek Maślanka (00:54:23), Mateusz Mikus (00:55:23) i Wojtek Zięba (01:09:32).
 
Gratulujemy naszym zawodnikom i czekamy na intensywny czerwiec i już wiemy że emocji nie zabraknie.