sobota, 27 kwietnia
Aktualności

Majówkę czas zacząć

Długi majowy weekend to dla nas nie tylko czas odpoczynku, spotkań i wypoczynku przy grillu, ale również okazja do wystartowania w wielu ciekawych imprezach biegowych, których na początku maja nigdy nie brakuje.

Doniesienia rozpoczynamy od Roztocza, gdzie 30 kwietnia odbył się IX Bieg nad Tanwią na dystansie 10 km. Na tym klasyku tradycyjnie reprezentował nas Wojciech Zięba dla którego są to rodzinne strony. Wojtek wśród 118 zawodników finiszował na 66 miejscu z czasem 00:54:33.

Tego samego dnia w Jarosławiu w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino odbył się Puchar Burmistrza Jarosławia w biegu na orientację. Na trasie niespełna kilometra zwycięzcą okazał się Wacek Mucha, który ostatnio mocno wszedł w specyfikę tego typu rywalizacji.

W poniedziałek, 1 maja udajemy się na jubileuszową X Dychę Głogowską oczywiście do Głogowa Małopolskiego, która zaliczana jest do najlepiej obsadzonych biegów w okolicy. Świetnie zaprezentował się nasz jedyny przedstawiciel Radek Dyszkiewicz, który z wynikiem 00:36:58 (PB) zajął 10. miejsce open i 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

A teraz coś dla fanów trudnych przeszkód, ogromnej ilości błota i wody czyli 2 Pancerna Przeprawa – Bieg Przeszkodowy w Żurawicy.  W tym roku bieg odbył się 3 maja w dwóch formułach: „Dowódcy” i „Czołgisty”. W pierwszej było do pokonania ok. 5 km, gdzie wśród 47 zawodników mieliśmy jednego reprezentanta. Michał Naspiński zajął 4. miejsce z czasem 43:03 min. i z nadzieją czeka na Runmageddon Tauron Kraków 2023 . W formule „Czołgisty” do pokonania było ok. 3 km, a wśród 107 uczestników reprezentowała nas trójka Sokołów. Najszybciej na mecie melduje się Wacek Mucha, który z czasem 22:05 min. ukończył zawody na 3. miejscu, kolejno finiszują: Adam Osiński z czasem 22:57 min. plasując się na 9. miejscu oraz Karolina Kucza, z czasem 33:29 min. zajęła 5. miejsce wśród kobiet.

W maju będzie się dużo działo… liczymy, że będzie ogień.