piątek, 19 kwietnia
Aktualności

Piona Challenge Trail

   Piona Challenge Trail to nowa propozycja naszej Piony, którą chcemy Was zachęcić do biegania po leśnych ścieżkach.  Już 24 kwietnia o godzinie 9:00 zapraszamy na pierwszą edycję w zupełnie nowej lokalizacji. Urozmaicona trasa zapewni emocje i walkę bark w bark, a zmienne tempo biegu oraz naturalne przeszkody zagwarantują nowe doświadczenia biegowe. Bieg w terenie naturalnym zmusza organizm do zupełnie innego wysiłku, a poruszanie się po miękkim podłożu powoduje, że w mniejszym stopniu obciążamy stawy skokowe, kręgosłup oraz kolana. Nowa Piona to także kontakt z przyrodą, świeże powietrze i frajda nieporównywalna z bieganiem w mieście. 

   Piona Challenge Trail rozgrywana będzie w każdą ostatnią sobotę miesiąca, natomiast w pozostałe soboty Piona odbywa się tak jak dotychczas czyli na pętli jarosławskiej obwodnicy. Zapraszamy do śledzenia naszego kalendarza oraz kolejnych wydarzeń na naszym facebookowym profilu.
Co zrobić aby pobiec..? Jeśli nigdy nie uczestniczyłeś w naszych biegach z cyklu Piona, wystarczy, że zarejestrujesz się jednorazowo tutaj: ZAREJESTRUJ SIĘ i otrzymasz na maila unikalny numer startowy. Teraz wystarczy już tylko pojawić się na starcie.  Bieg jest całkowicie bezpłatny, a sędzia zawodów zmierzy Twój czas. 

Opis trasy

Bieg odbywa się na terenach leśnych Nadleśnictwa Kańczuga w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz drogach polnych m. Cieszacin Wielki. Start i metę zlokalizowano na drodze serwisowej przy autostradzie A4 przed węzłem Jarosław-Wschód w okolicy MOP Cieszacin.

Na miejsce biegu najlepiej dojechać od strony Jarosławia kierując się drogą powiatową nr 1617R w kierunku miejscowości Zarzecze, następnie wyjeżdżając z m. Szczytna za wiaduktem autostrady A4 skręcamy w lewo w drogę serwisową w kierunku MOP. Współrzędne GPS: 49°59’42.6″N 22°36’19.0″E – Sprawdż na Google Maps

Na potrzeby biegu została wyznaczona i oznakowana za pomocą taśm pętla o długości ok. 5 km, którą podczas zawodów pokonujemy jednokrotnie. Link do śladu gps: Piona_Challenge_Trail

Trasa ma charakter trailowy i została przygotowana w terenie urozmaiconym z naprzemiennie występującymi podbiegami i zbiegami o różnym stopniu nachylenia. Na pętli w zależności od lokalnych warunków pogodowych mogą wystąpić różnego rodzaju przeszkody terenowe w postaci błota, wystających korzeni, zwalonych drzew, gałęzi i innych naturalnych elementów.

Ze względu na crossową nawierzchnię rekomendujemy start w butach o dobrej przyczepności z mocno agresywnym bieżnikiem i dostosowanie prędkości biegu do aktualnych warunków.

Nawierzchnia:

95% – ścieżki leśne i drogi polne
5% – droga asfaltowa

Trasa biegu nie jest zamknięta ani zabezpieczona, po trasie sporadycznie mogą poruszać się osoby i pojazdy nie będące uczestnikami biegu.

Zapraszamy !!!