piątek, 21 czerwca
Aktualności

PUT & Monter

   Niesamowite przeżycia mieli nasi biegacze startujący w ubiegły weekend 29-30 lipca br., a to wszystko za sprawą dwóch bardzo dobrych imprez biegowych w naszym regionie, które z całą pewnością polecamy na przyszłość.

   Relację zaczynamy ze Strzyżowa od klimatów trailowych podczas drugiej edycji PUT – Pogórze Ultra Trail. Choć bieg jest stosunkowo „młodą” imprezą biegową na Podkarpaciu to już od pierwszej edycji zbiera znakomite recenzje i przyciąga grono zapalonych biegaczy. Co go wyróżnia..? To z pewnością sceneria Pogórza Dynowsko-Strzyżowskiego i do wyboru cztery trasy przebiegające m.in. przez pasmo Brzeżanki, masyw Kiczory, Herby i Górę Chełm oraz obowiązkowo przez tunele schronowe w Stępinie i Strzyżowie. Nasza dwuosobowa, męska reprezentacja wystartowała na dystansie o nazwie Połówka w Paryjach /23 km / 740 m up./ finiszując odpowiednio z czasami 02:24:25 – Paweł Kmiecik /39.miejsce open/ i Paweł Jakuszewski – 02:25:32 /44.miejsce open/

  Drugi z biegów to klasyk z historią w tle, mowa oczywiście o VI Biegu Montera w Przeworsku zorganizowanym z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To także doskonała okazja na uczczenie pamięci gen. Antoniego Chruściela ps. „Monter” jednego z bohaterów Powstania, pochodzącego z Gniewczyny Łańcuckiej.
 Biegacze wystartowali na dwóch dystansach: półmaratonu i 10km z metą w Przeworsku na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Największe wrażenie zrobiło na naszych biegaczach wsparcie kibiców na trasie w postaci dopingu i punktów z wodą, które okazały się niezwykle pomocne w ten upalny dzień. Najszybciej z Sokołów na mecie melduje się Dominik Kindlik z czasem 01:37:20, a kolejni nasi zawodnicy finiszują odpowiednio: Mateusz Mikus (01:43:21) i Adam Zamorski (02:12:14). Z mniejszych Sokołów Kaja Kindlik zajęła 3 miejsce w kategorii przedszkolaków.

Wielkie brawa dla wszystkich!