wtorek, 16 lipca
Aktualności

Upalne zmagania

   W to upalne i gorące popołudnie przesyłamy relację z ostatnich startów Sokołów. Zaczynamy od letniej edycji Biegu „Policz się z cukrzycą„, który od kilkunastu lat stanowi nieodłączny element finałów WOŚP. Festiwalową trasę podczas 29. Pol’and’Rock Festival w charakterystycznej pomarańczowej koszulce przebiegł Grzegorz Tarnowski. Wydarzenie miało charakter towarzyski bez pomiaru czasu i wyłaniania zwycięzców.

   Przenosimy się na 6 sierpnia na arenę triathlonową podczas X Triathlon Kraśnik 2023 gdzie reprezentował nas nasz etatowy triathlonista Radek Dyszkiewicz, który wystartował tym razem na dystansie olimpijskim, co oznacza, że przepłynął 1,5km, przejechał na rowerze 40km i przebiegł 10km na koniec. W tym roku warunki były szczególnie wymagające ze względu na 30-stopniowy upał i spory wiatr. Radek poradził sobie znakomicie i z czasem 2:18:16 zajął 12. miejsce open i 3. w kategorii wiekowej.

   Tydzień później 13 sierpnia jesteśmy w m. Huta Złomy na lokalnej imprezie biegowej podczas Biegu po Wielkim Dziale na dystansie 12km. Tę malowniczą i niezwykle urozmaiconą trasę w porównaniu do poprzednich edycji sprawdzili nasi dwaj zawodnicy, którzy finiszowali odpowiednio: Adam Zamorski (01:11;38) i Wojciech Zięba (01:19:21).

Gdy zdrowie nam pozwoli startów będzie jeszcze w tym roku sporo, bawimy się dalej!