środa, 29 maja
Aktualności

Sokoły w natarciu

   Koniec kwietnia to tradycyjnie kilka ciekawych imprez, a zaczynamy od doniesień z Irlandii, gdzie nasza koleżanka Bernadetta Wasyliszyn wzięła udział w biegu na dystansie 25km – The Great Railway Run. Zawody odbyły się 21 kwietnia na trasie starej linii kolejowej łączącej miasto Cork z Carrigaline, a nasza Sokolica finiszowała z czasem 2godz. 30min. 21 sek.

Wracamy do Polski na bardzo kameralne zawody pod nazwą II Wielkoocki Bieg i Nordic Walking, które odbyły się w niedzielne południe 28 kwietnia ze startem i metą zlokalizowaną przy zbiornikach rekreacyjnych w Wielkich Oczach. Malownicza trasa poprowadzona częściowo leśnymi ścieżkami plus piękna słoneczna pogoda bardzo przypadły nam do gustu. Sokoły tego dnia latały wysoko finiszując odpowiednio: Michał Naspiński – 38 min. 15 sek. (3 miejsce open), Jacek Maślanka – 41min. 38 sek. (2 miejsce w kategorii wiekowej), Grzegorz Tarnowski – 44 min. 2 sek., Andrzej Trzonek 45 min. 48 sek. (1 miejsce w kategorii), Paweł Chwasta – 54 min. 58 sek. i Ewa Szymańska – 56 min. 13 sek. (1 miejsce w kategorii).

   W tym samym czasie nasza klubowa koleżanka Ania Łapińska walczyła na półmaratońskiej trasie w okolicach Rymanowa Zdroju podczas Zamczyska Trail, biegu górskiego z przewyższeniem na poziomie 1100m. Na wymagającej i technicznej trasie Ania finiszuje jako 4 kobieta open i z czasem 2 godz. 28 min 5 sek. wygrywa swoją kategorię wiekową.

W tym samym czasie w Pruchniku odbywał się XXXII Bieg o Memoriał bł. ks. Bronisława Markiewicza. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali  biegi dla dzieci i młodzieży, natomiast dorośli rywalizowali na dystansie 3 km, a wśród nich nasz kolega Wacek Mucha, który finiszował na 2 miejscu open.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, a już niebawem relacja z DOZ Maraton ŁÓDŹ.