poniedziałek, 15 kwietnia
Aktualności

Wiosna, wiosna ach to Ty …

   Pozbycie się zimowego chłodu i symboliczne zrzucenie ciężaru zimy najlepiej zacząć od poszukiwania wiosny podczas piątej edycji Biegu i Marszu nordic walking „Szukamy Bociana”, który w tym roku odbył się 17 marca w Horyńcu-Zdroju. Każdy kto zaliczył poprzednie edycje wie, że znalezienie bociana na terenowej i wymagającej trasie jest praktycznie zagwarantowane.

   Tym razem w poszukiwaniach wzięła udział piątka Sokołów startując zarówno podczas zawodów biegowych jak i marszu. Na mecie 12-to kilometrowej trasy, najszybciej z naszej ekipy finiszuje Mateusz Mikus z czasem 50min 59 sek., tuż za nim na metę wpada Dominik Kindlik (00:52:33), a następnie  Paweł Chwasta (01:07:27). Wśród Pań nasza Ewa Szymańska z czasem 01:11:02 wygrywa swoją kategorię wiekową. Podczas 6-cio km marszu nordic walking swój udany debiut zalicza Romek Pieszko (00:48:45).

  Z Horyńca przenosimy się do Żywca na rekordowy Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego, którego 23 edycja zgromadziła na starcie ponad 2100 biegaczy w tym naszego klubowego kolegę Przemka Paszko, który finiszował na żywieckim Rynku z czasem 01:39:02. Przypomnijmy, Przemek ma na swoim koncie Koronę Półmaratonów Polskich, a dystans 21,097 km jest jego ulubionym.

   W Hajnówce zaś odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegach Przełajowych, na których startował nasz etatowy terytorials Wacek Mucha. Indywidualnie zajął 12. miejsce, zaś następnego dnia kończył sztafetę swojej brygady 4x2km na 16. miejscu.

Podczas kiedy w Polsce szukaliśmy wiosny, dwóch naszych Sokołów wygrzewało się w ciepłym słoneczku, 1800 km dalej na południu biorąc udział w Run Rome The Marathon. Królewski dystans w Wiecznym Mieście to niesamowita trasa poprowadzona w pobliżu najsłynniejszych zabytków, poczynając od startu i mety na Via dei Fori Imperiali w pobliżu Koloseum. To także największe wydarzenie dla mieszkańców, których setki kibicują maratończykom w ich zmaganiach tworząc niepowtarzalny klimat. Na tej starożytnej i historycznej trasie nasze Sokoły finiszują z bardzo dobrymi czasami w kolejności: Kamil Motyka (03:15:22) i Krzysztof Makarski (03:25:23).     

Gratulujemy naszym zawodnikom świetnych wyników, to była iście szalona niedziela. Za tydzień weekend znów zapowiada się bardzo biegowo i będziemy obecni na kilku dużych arenach. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu 😊