poniedziałek, 15 kwietnia
Aktualności

Prezesi na wychodnym

   Prezesi na wychodnym, czyli Marta Oronowicz i jej japońska przygoda oraz Jacek Maślanka z ziemi polskiej do włoskiej. Główny cel ten sam… królewski dystans maratonu.

 Zaczynamy chronologicznie od Marty, która od wielu lat marzyła o przebiegnięciu maratonu w Tokio, zawsze brakowało szczęścia. Nie poddawała się i w tym roku dopięła swego. Przybyła na metę w czasie 03:40:49 (nie obyło się bez problemów), kończąc maraton w Tokio w kilkudziesięciotysięcznym tłumie na 8442 miejscu. Co najważniejsze Marta ukończyła tym samym Koronę Maratonów Świata (World Marathons Majors), czyli 6 największych i najważniejszych maratonów świata: Berlin, Boston, Chicago, Londyn, Nowy Jork i Tokio. Jest pierwszą Sokolicą z takim osiągnięciem i pewnie długo pozostanie tą jedyną.

   Jacek zaś, będąc naszym maratońskim weteranem (przeszło 20 maratonów w życiu) zdecydował się na początek sezonu spróbować swoich sił w Bologna Marathon  łącząc przyjemne z pożytecznym. Jak wspomina, żaden maraton nie jest taki sam. Przebiegł cały dystans malowniczej trasy poprowadzonej po najurokliwszych zakątkach Bolonii w naszej koszulce z okazji 10-lecia Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół. Na mecie czekała na niego rodzina. Nie musieli czekać zbyt długo, ponieważ Jacek wbiegł na metę w czasie 03:20:41.
 
Gratulujemy Marcie i Jackowi, i dziękujemy za godne reprezentowanie nas w biegach na całym świecie.