Pielgrzymka biegowa …

   Z okazji 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 9 września (br.) w Jarosławiu odbyła się Biegowa Pielgrzymka, upamiętniająca ten fakt, w ramach VII Jarmarku Benedyktyńskiego. Trasa liczyła 1717 metrów, a jej długość nawiązywała do roku koronacji obrazu. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, gromadząc na starcie około 500 osób.

   Wzięli w nim udział zarówno biegacze z okolicznych grup biegowych, którzy starali się wywalczyć jak najlepsze czasy, jak i osoby nie biegające na co dzień w tym całe rodziny z małym dziećmi w wózkach, a także osoby niepełnosprawne. Start biegu poprzedziła wspólna modlitwa w kościele pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktorów z Platinium Fitness uczestnicy wystartowali o godzinie 12.00 z przykościelnego placu. Trasa poprowadzona została przez jarosławski Rynek, bramę Krakowską, ul. Lubelską wprost do Jarosławskiego Opactwa. Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że atmosfera biegu była bardzo miła, a sama trasa dobrze oznaczona i zabezpieczona. Po przekroczeniu mety każdy otrzymał oryginalny pamiątkowy medal. O godzinie 13.30 nastąpiło uroczyste udekorowanie zwycięzców i rozlosowanie nagród wśród wszystkich uczestników biegu.

   W imieniu wszystkich jarosławskich biegaczy chcielibyśmy, podziękować księdzu Michałowi  za zorganizowanie fantastycznego biegu !  Było wszystko: medale, piękne trofea dla zwycięzców, liczne nagrody. Brawo !!! Pełen profesjonalizm, za rok na pewno pojawimy się w jeszcze większym gronie.

   Jeśli chodzi o aspekt sportowy to Sokoły fruwały jak zawsze wysoko. W kategorii Open bezapelacyjne zwycięstwo Maćka Tomaszewskiego w czasie 5 min 24 sek., a wśród kobiet Marty Jop 7 min 17 sek. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięciu Sokołów. Kategoria  M15, to pewne zwycięstwo Arka Żaka (05:52). Kategoria  M30 to pełna dominacja naszych zawodników, którzy między sobą podzielili podium. Zwyciężył Marcin Kruba (05:54), drugie miejsce należało do  Grzegorza Tarnowskiego (05:55), a trzecie do Kamila Motyki (06:00). W kat. M40 na drugim miejscu uplasował się Paweł  Jop (06:25), zaś w kat M50 drugie miejsce dla Mariusza Motyki (06:53), który po bardzo ciężkiej kontuzji wraca do biegania i w pięknym stylu zameldował się na podium. Nasz najmłodszy Sokół Szymon Szyk (09:09) zajął 2 miejsce w kat M5.

   Jarosławska Grupa Biegowa Sokół reprezentowana była bardzo licznie, wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników. Organizatorom jeszcze raz dziękujemy za wspaniały bieg a naszym zawodnikom życzymy dalszych sukcesów !!!

Pełne wyniki znajdziecie tutaj: http://timekeeper.pl/wp-content/uploads/Wyniki-OPEN-39.pdf