Sukcesy w BBL Lasy

   W ostatni weekend września, tj. 30 września 2017 roku, już po raz trzeci odbył się bieg z cyklu Biegam Bo Lubię Lasy. Akcja zorganizowana w pięknej i malowniczej scenerii, na terenach Nadleśnictwa Jarosław w Czerniawce k. Miękisza Nowego. W tegorocznej edycji na starcie stanęło ponad 100 osób.

Uczestnicy, podobnie jak w latach ubiegłych, mieli do wyboru 2 trasy: długą (12 km) i krótką (6 km). Sokoły mocno zaangażowały się w tym wspaniałym przedsięwzięciu: jedni prezentowali się na trasach biegowych, a inni pomagali w Biurze Zawodów. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Start biegu poprzedzony był wspólną rozgrzewką i nastąpił o godz. 11.30 spod leśnej szkółki.

Wszystkim zawodnikom Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół udało się ukończyć bieg z bardzo dobrymi wynikami. Na dystansie 6 km wygrał Maciej Tomaszewski, dwukrotny Mistrz Polski w biegu po schodach, z pięknym czasem 23 min 16 sek. Swoją wygraną potwierdził wysoką formę w tym sezonie. Drugie miejsce należało do Kamila Motyki (24 min 5 sek.), który przez cały sezon prezentuje życiową formę. 
Swoją kategorię wiekową wygrywa Arek Żak, zajmując czwarte miejsce open.  

Dystans 12 km to już popis Wioli Szablan, która z czasem 57 min. 55 sek. zajęła 2 miejsce w klasyfikacji open kobiet. Po raz drugi z rzędu kategorię M40 wygrywa Paweł Tylka, zaś w kategorii M20-29 po raz pierwszy 3 miejsce wywalczył Paweł Wojciechowski.

Pełna tabela wyników pod linkiem:

http://timekeeper.pl/wp-content/uploads/OPEN-12km.pdf
http://timekeeper.pl/wp-content/uploads/OPEN-6km.pdf

   Duże podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Jarosław, Pana Wójta Gminy Laszki oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Miękisza Nowego. Panie z Koła, po biegu zorganizowały wspaniały poczęstunek, stoły uginały się od pysznych wypieków oraz swojskiego jadła. Uczestnikom i organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę i atmosferę. Brawo, oby więcej takich imprez w kalendarzu biegowym. 

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! Do zobaczenia za rok !