poniedziałek, 15 kwietnia
Aktualności

Mocny koniec sezonu!

   Ultramaraton Wyszehradzki Twierdza Przemyśl to już kultowa impreza w naszym regionie, a czwarta edycja z 11 grudnia przejdzie z pewnością do historii ze względu na swój bardzo zimowy charakter. Malownicze trasy zapewniły uczestnikom sporo niezapomnianych wrażeń i emocji.

  Przypomnijmy obydwa dystanse startują tradycyjnie z przemyskiego Rynku, a do wyboru  mieliśmy trasę forteczną (21 km +) oraz cesarską (55 km+). Twierdza Przemyśl jest prawie kompletnie zachowanym do dzisiaj cennym zespołem zabytków architektury obronnej z bardzo rozwiniętą siecią dróg fortecznych. Trasa dłuższego dystansu wiedzie głównie południowo – wschodnią częścią pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl prowadząc biegaczy kolejno przez Fort VII Prałkowce, Fort VI Iwanowa Góra, Fort V GrochowceFort IV Optyń, Fortu III Łuczyce, Fort II Jaksmanice, następnie Fort I Siedliska „Salis Soglio” i Fort XV „Borek”.  

   Jako pierwsi o godzinie 7:00 na trasę dystansu cesarskiego ruszyli ultramaratończycy rozpoczynając wspinaczkę alejkami Parku Zimowego w kierunku wyciągu narciarskiego. Dwie godziny później tymi samymi alejkami ruszyli zawodnicy z dystansu fortecznego rozpoczynając od samego początku ostre ściganie. Oczywiście nie mogło zabraknąć na obydwu dystansach naszych Sokołów, którzy co roku zajmują czołowe miejsca, pokazując że potrafimy z powodzeniem biegać w tak wymagającym terenie.

  Dystans forteczny wygrywa nie pokonany ostatnio Maciej Kiper z czasem (01:37:50), na trzecim stopniu podium finiszuje niezawodny w tym sezonie Kamil Motyka ze świetnym czasem (01:43:08) , a tuż za nim melduje się nasz mega szybki Wacek Mucha z czasem (01:44:20) wygrywając kategorię „Weteran”. Jako piętnasty na mecie pojawia się Michał Naspiński (01:55:43) zajmując trzecie miejsce w kategorii „Senior”. Na kolejnych miejscach pojawiają się nasi zawodnicy Andrzej Trzonek (02:17:10) oraz Bernadetta Wasyliszyn (02:41:15).

   Rywalizację na najdłuższym dystansie ze świetnym czasem wygrywa po raz trzeci Marcin Kruba z czasem (04:55:26), zaś na szóstym miejscu melduje się Krzysztof Makarski z bardzo dobrym czasem (05:24:11) wygrywając kategorię wiekową „Weteran”. Na pozostałych miejscach finiszują dwaj pozostali ultrasi Jacek Maślanka (05:43:54) i Paweł Ciuba (06:33:21).

   W tym samym czasie mieliśmy swoich przedstawicieli na nowym biegu, który po raz pierwszy pojawił się na mapie Podkarpacia. Mowa o Żołyńskim Wyzwaniu Biegowym śladami Zofii , postaci legendarnej, która swoją karierą i sukcesami inspiruje kolejne pokolenia biegaczy. Bieg na dystansie ok. 10 km ze startem z żołyńskiego Rynku poprowadzono ścieżkami lasu smolarskiego. W biegu wzięło udział ponad 130 osób w tym dwóch Sokołów: Adam Zamorski (00:53:01) oraz Boguś Socha (01:04:25).

Serdecznie gratulujemy naszym Sokołom tak wspaniałych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na nowy sezon 2022.