środa, 29 maja
Aktualności

Biegi Niepodległościowe

   Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości sprawia, że Polacy tłumnie uczestniczą w patriotycznych marszach i biegach. Po ubiegłorocznym odwołaniu wszystkich biegów niepodległościowych w związku z pandemią, w tym roku zawody odbywają się już bez przeszkód.

  Rywalizację otworzyły 6 listopada zawody w Nowej Sarzynie gdzie po raz szósty odbyła się Nowosarzyńska Jedenastka. Na szybkiej trasie wystartowało 77 biegaczy w tym nasza trzyosobowa reprezentacja. Najszybciej z naszych Sokołów 11 kilometrową trasę pokonał Wacek Mucha, który z czasem 42:48 zajął 5. miejsce open, wygrywając swoją kategorię wiekową. Na 9. miejscu finiszuje Krzysiek Makarski (44:03), a na 33. miejscu Andrzej Trzonek (51:06).       

  Największy bieg niepodległościowy w regionie to oczywiście 9. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie, w którym 11 listopada wzięło udział blisko 1500 zawodników. Biegacze utworzyli żywą biało-czerwoną flagę ruszając punktualnie o 11.11. z Rzeszowskiego Rynku. Świetnie zaprezentował się nasz klubowy kolega Krzysiek Makarski, który na atestowanej 10-cio kilometrowej trasie ustanowił swój rekord życiowy 38:28 (PB!).

Serdecznie gratulujemy uczestnikom.